Relax se z minuty na minutu stal noční můrou. Máma 2 dětí málem přišla o nohu kvůli koupeli ve vířivce

Matka si na dovolené s rodinou vychutnala odpočinkovou koupel ve vířivce. Tím roztočila spirálu neutuchající infekce a antibiotik. Málem jí byla amputována celá noha.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jaká je vaše představa ideální odpočinkové dovolené? Lidé obvykle odpovídají, že rádi cestují. Pro mnoho jedinců je nejlepší relaxací sedět ve vířivce a nechat se unášet bublinkami. Taylor Bryantovou však pobyt ve vířivé vaně málem stál dolní končetinu. Žena byla s rodinou na dovolené v Tennessee, když začala pociťovat křeče v pravé noze. Bylo jí také trochu nevolno, ale doufala, že tento stav brzy přejde.

Léky vůbec nepomáhaly

Po několika dnech se bolesti a otok nohy stále zhoršovaly, dle jejích slov to bylo horší než porod. „Během 24 hodin jsem nemohla ani chodit. Noha mi otekla a vyrážka se šířila dál,” řekla Bryantová. Matka dvou dětí jela na urgentní příjem s nadějí, že se vše spraví. Tam jí byla předepsána antibiotika k léčbě možné infekce. Léky vůbec nepomohly a o dva dny později se Bryantová s rodinou vrátila zpět domů do Indianapolis.

iZdroj fotografie: Pexels

Žena se vydala ke svému lékaři. Nakonec jí byla diagnostikována život ohrožující bakteriální infekce kůže. Šestadvacetiletá Bryantová dostala další desetidenní kúru antibiotik, ale situace se stále zhoršovala. Pokožka jí začala černat a tvořily se na ní puchýře. Vyrážka se stále rozšiřovala. Jelikož antibiotika nepomáhala, byla matka poslána ke specialistovi na infekční choroby.

Vidět změny barvy bylo strašidelné

Ten si ji nechal v nemocnici na svém oddělení tři noci. Situace byla tak vážná, že se mluvilo i o amputaci nohy. Infekce se dále šířila. „Jakmile jsem se dozvěděla o amputaci, okamžitě jsem se rozplakala,” vzpomíná. „Vyděsilo mě to, jsem matka dvou dětí,” pokračovala. Pro Bryantovou to bylo těžké období a začala mít pocit, že její noha už ani nepatří k jejímu tělu.

„Myslela jsem, že o nohu přijdu,” řekla Bryantová televizi. „Nemohli mi nic slíbit. I kdyby to šlo dobře, možná budu potřebovat kožní štěpy. Nevnímala jsem onu nohu ani jako svou. Vidět všechen ten hnis a změny barvy bylo strašidelné,” vzlykala žena. Naštěstí po dvou týdnech antibiotikové léčby, která byla podávána nitrožilně, Bryantové řekli, že se konečně uzdravuje.

V hotelu podala hlášení

„Byla to úleva, když jsem zjistila, že léky podávané kapačkami zabírají a můžeme nad tím mít kontrolu,” řekla. „Objala jsem své lékaře. Prostě jsem je stiskla. Celou dobu, co jsem byla v nemocnici, jsem si říkala: Bude mi někdy lépe?” Lékaři přišli na to, že když byla žena na dovolené, dostala infekci právě v hotelové vířivce. Krátce poté, co si vyrážky všimla, podala v hotelu také hlášení.

iZdroj fotografie: Pexels

Z právních důvodů nemohla jméno zařízení prozradit. Nyní, po celém utrpení, kterým si prošla, ji vířivky v budoucnu nečekají. „Tento incident radikálně změnil můj názor na vodní atrakce,” přiznala. Dříve jsem si myslela, že jsou příjemné a relaxační. Teď už vím, jak rychle vám mohou obrátit život vzhůru nohama. Už se do žádné nevrátím,” prohlásila. V tomto ohledu se lidé určitě rozdělí na několik skupin.

Jak často si dopřáváte wellness?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund