Pod prkny podlahy ve svém domě našli 136 let starý vzkaz v láhvi. Byl od dvou mužů

Z opravy nefunkčního radiátoru se nakonec vyklubal rodinný objev. Žena nalezla vzkaz v lahvi od whisky, která byla ukrytá více než stovku let.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nepřístupné prostory mnohdy skrývají mnohem více, než byste čekali. Během rekonstrukcí, přestaveb a dalších stavebních prací lidé po celém světě objevují věci, o kterých klidně po desetiletí nevěděli, že je doma vůbec mají. Ať už jde například o fotografie, nebo sady nádobí a další. Jedinečný objev učinila rodina pocházející ze Skotska. A to ani nemusela rekonstruovat.

Porucha radiátoru

Eilidh Stimpson žije se svými dvěma dětmi v rodinném domě. Obě děti chodí do školy v místě bydliště a Eilidh pracuje jako knihovnice v místním centru. Jejich domácnost potkal nemilý problém v podobě poruchy radiátorů, resp. rozvodu tepla v celém domě. Mladé ženě nezbylo nic jiného než si zavolat odborníka, tedy instalatérskou firmu.

V den dohodnuté opravy odvezla děti do školy a přivítala instalatéra, kterému ukázala, co se u nich doma vlastně pokazilo. Odborník Peter Allan konstatoval, že bude potřeba celý radiátor přesunout, aby se dostal k instalaci ve zdi. Během práce si uvědomil, že bude potřeba odstranit část podlahové krytiny. To ještě nikdo netušil, co se pod prkny ukrývá.

Rozbité sklo

Peter brousil prkna, dokud nenarazil na skleněnou lahev od whisky s papírkem uvnitř. Okamžitě ji ukázal Eilidh, která se pro objev doslova nadchla. Počkala, dokud dětem neskončí škola, a na odhalení obsahu lahve se vrhli společně. Papírek se vzkazem nešel vytáhnout ani pinzetou, v jednu chvíli dokonce hrozilo, že se roztrhne. Nezbývalo nic jiného, než sklo úmyslně rozbít.

stary-bily-radiator iZdroj fotografie: Depositphotos

Na papírku bylo napsáno: „James Ritchie a John Grieve položili tuto podlahu, ale whisky nevypili. Všichni byli střízliví. 6. října 1887.“ Eilidh se s tímto rodinným objevem musela pochlubit svým přátelům na sociálních sítích. Uvedla, že má v plánu vyrobit podobný vzkaz, který by pokračoval v nově objevené tradici. S dětmi si musí nejprve rozmyslet, co do vzkazu napíší.

Co zvláštního jste ve svém domě našli vy?

Zdroj: DailyRecord
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články