Dvanáctiletá dvojčata společně ukončila své životy. Ani jedno nechtělo být bez toho druhého

Rodina i veřejnost jsou šokovány tragickou událostí z jednoho španělského městečka. Za vším stojí šikana a netradiční původ dětí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Sourozenecká láska nezná v některých případech mezí. Bohužel to platí i v případech, které vedou k tragickým ztrátám. Když spolu dva lidé vyrůstají a prožívají společně všechny strasti i radosti dospívání, je pro ně těžké si představit život bez toho druhého. Někteří to popisují jako ztrátu poloviny své osobnosti. Jedináčci tento pocit snad nikdy nepoznají.

Skok z třetího patra

V tomto případě je však sourozenecké pouto spojováno s tragickou událostí, která se stala v jednom španělském městě. Jednadvacátého února obdržely záchranné složky hlášení o dvou mladistvých, kteří vyskočili z okna budovy. Dvanáctiletá dvojčata, chlapec a dívka, tak učinila z bytu, který si jejich rodina pronajímala ve třetím patře běžného bytového domu.

Nejprve se vrhl do vzduchoprázdna chlapec jménem Ivan. Identifikoval se jako transgenderová osobnost. Před změnou pohlaví byl dívka jménem Alana. Lékaři jej na místě prohlásili za mrtvého. Hned za ním skočila jeho sestra Leila. Ta byla zatím hospitalizována v kritickém stavu. Utrpěla mnohočetná poranění, která jsou zatím považována za slučitelná se životem.

Transgenderová osobnost

Jejich čin vyvolal spekulace rodiny i veřejnosti nad motivem takového kroku. Dvojčata po sobě zanechala dopis na rozloučenou, který zároveň poskytl určité vysvětlení. Sebevražedný čin měl co do činění se šikanou transgenderového chlapce. S šikanou se potýkal hlavně ve škole. Vyšetřovatelé se tak pustili do výslechů spolužáků a nejbližších kamarádů obou dvojčat.

Kromě změny pohlaví byla dvojčata terčem posměchu také kvůli svému cizímu přízvuku a původu. Jejich rodina nepochází z tamní oblasti. Obě dvojčata byla již několik měsíců před tragickou událostí v péči sociálních pracovníků a školních psychologů. Rodina i přátelé jsou zděšeni jejich sebevražedným činem. Zároveň byla vyvolána vlna nespokojenosti s poradenstvím v krizových situacích.

Co podle vás bylo hlavním motivem jejich činu?

Zdroj: Twitter
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund