Holčičku při nákupu postihl záchvat vzteku. Co udělal přihlížející prodavač, matku šokovalo, něco takového ani ve snu nečekala

Výchova dítěte není snadná, protože neexistuje návod, jak na to. Tato maminka si nevěděla rady, když její dcera dostala záchvat vzteku, ale dívka z obchodu pohotově zareagovala.

dítě v obchodě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Děti jsou radost a díky nim se mnoha lidem změní úplně celý život. Čas od času si lidé také uvědomí to, že dokud neměli vlastní potomky, nenašli svůj smysl život. Někdy se ale stává i to, že rodiče začínají být ze svých dětí frustrovaní, protože nevědí, jak se zachovat v určitých situacích, hlavně když jejich ratolest neposlouchá nebo má záchvat vzteku. V naší redakci jsou někteří už také rodiče, a proto si mezi sebou předáváme rady, jak na děti reagovat, když se vztekají.

Náhlé výbuchy vzteku jsou součástí vývoje

Ať už máte, nebo nemáte děti, na veřejnosti se můžete setkat s dětským chováním, které není nikomu příjemné. Jedná se o záchvaty vzteku. Ty mohou trvat i několik minut a rodiče jsou při nich obvykle velmi stresovaní, protože na ně ostatní lidé koukají přes prsty a kroutí hlavou. V daný moment se rodič cítí neschopně a poníženě. Je proto potřeba si uvědomit, že toto dětské chování je úplně běžné u všech ratolestí.

Záchvaty vzteku nastávají mezi druhým a třetím rokem. Nikoho ale nejspíše nepotěší to, že trvají až do věku 5 let. Dítě se tak chová z toho důvodu, že jeho nervová soustava není zralá, a tím pádem nedokáže snášet jakékoliv psychické napětí. V momentě, kdy se mu něco nelíbí nebo nedostane to, co zrovna chce, začne se vztekat. Další příčinou vedoucí k podobnému chování může být nepohodlí, jako je například hlad, zima, vedro či pocit nebezpečí.

Maminka byla překvapená z chování zaměstnanců

Žena jménem Brianna nakupovala se svou dcerou ve Wilmingtonu v obchodě Target. Její dcera ale najednou dostala záchvat vzteku, posadila se na zem uprostřed obchodu a odmítala se hnout. Její hlasitý křik byl slyšet po celém obchodě. V tu chvíli byla Brianna v šoku, protože nevěděla, co má dělat, a lidé kolem ní se na ni podivně koukali. Dle webu Shareably si toho všimla jedna ze zaměstnankyň a sedla si k holčičce na zem. Dívka, která si k holčičce sedla, se jmenovala Liana a u dítěte zůstala do doby, dokud se neuklidnilo.

Brianna byla velice mile překvapena a vůbec nečekala, že v dané situaci by jí mohla pomoci jiná žena. Už vůbec si nemyslela, že by to byla zaměstnankyně obchodu. Z toho důvodu hned poté napsala na sociální sítě poděkování společnosti Target. V něm uvedla, že je vděčná za to, že obchod najal tak milé zaměstnankyně. Jak píše web Apost, Target Brianně odpověděl, že oceňují její pochvalu a předají vzkaz i Lianě.

Jak se zachovat, když má dítě záchvat vzteku

Jestliže se někdy v životě setkáte s tím, že váš potomek bude mít záchvat vzteku, nejprve nedělejte nic. Poté se pokuste dítě uklidnit obejmutím a šeptáním nebo na něj mluvte klidným tónem a dejte mu najevo, že jste tu pro něj. Nikdy však neustupujte od toho, co jste mu zakázali, abyste určili i do budoucna hranice. O tom, jak i slavní musí často uklidňovat své děti na veřejnosti, jsme psali na DámskémDeníku – známý herec vyřešil s noblesou záchvat vzteku své dcery.

Jak reagujete na to, když vaše nebo cizí dítě dostane záchvat vzteku na veřejnosti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články