Česká nejoblíbenější dívčí jména mají skrytý numerologický význam. Znáte ho? Výběr raději dvakrát zvážíte

Při výběru jména pro miminko můžete využít i numerologii. Každé jméno má svá čísla a předurčují jaký charakter by jeho nositelka mohla mít a jaký bude žít život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na prvních příčkách nejpoužívanějších dívčích jmen v České republice jsou jednoznačně Eliška, Anna a Adéla. Ač se to nezdá stoupa popularita jmen, u kterých to vypadalo, že už jsou méně oblíbená. Každé jméno má svůj numerologický součet. Podívejte se jak na tom jsou nejpopulárnější dívčí jména. Samostatný numerologický význam jmen ale nemusí mít takový význam, je nutné brát v potaz kombinaci jména a příjmení, to udává rozlišnost osobnosti.

Eliška bude kritická žena

Jméno Eliška má numerologický součet 3/21. Jeho nositelka bude vždy samostatná a velmi pravděpodobně aktivní energická žena. Vždy si bude stát za svým. V dospělosti se z ní stane nezávislá žena, která bude vůči druhým kritická a vždy bude středem pozornosti. Jméno Eliška znamená „Bůh je má přísaha“, dalo by se také říct „věřím“.


iZdroj fotografie: Pixabay

Aničky jsou velmi přátelské

Jméno Anna má numerologický součet 3/12. Číslo 3 je v numerologii mentální číslo. Nositelky tohoto jména jsou tvořivé a originální, nikdy se s nimi nebudete nudit. Velmi rády spolupracují s druhými lidmi a jsou velmi přátelské. Dvanáctka jim dodává sebevědomí. Číslo 1 a 2 mohou vypovídat o tom, že budou rodinný typ ženy. Jméno Anna znamená milostiplná nebo milá.

Adélky jsou vášnivé cestovatelky

Jméno Adéla má numerologický součet 5/14. Dívky s tímto jménem si budou užívat život naplno. Pětka je totiž číslem temperamentu. Čtrnáctka může vypovídat o tom, že dlouho nevydrží na jednom místě, budou velmi aktivní a vášnivé cestovatelky. Vždy budou vyhledávat svobodu a dobrodružství. V pracovním životě budou velmi ambiciózní. Adéla znamená ušlechtilá vznešená bytost.


iZdroj fotografie: Pexels

Sofie najdou uplatnění ve zdravotnictví

Numerologický součet jména Sofie je 6/24. Šestka je číslo lásky a rodiny. Vždy bude pomáhat druhým. Toto číslo také úzce souvisí se vzděláním, nositelky tohoto jména se mohou stát báječné učitelky, ale také mohly najít své uplatnění ve zdravotnictví. Pravidelně pečují o své zdraví a kladou důraz na materiální stránku života. Číslo 24 má podobný význam jako číslo 6 takže se vzájemně podporují a posiluji. Sofie znamená moudrost.

Terezky jsou kreativní osobnosti

Tereza má numerologický součet 3/30. Dvě trojky vedle sebe mohou symbolizovat samostatnost a kreativitu. bude velmi tvořivá a nebude mít ráda nudu bude vynikat svým osobním kouzlem a vtipem. Díky těmto číslům si bude moct vybudovat úspěšnou kariéru. Číslo 30 představuje skvělou představivost a nositelkám předurčuje bystrost. Význam jména je nejasný, ale dá se vyložit jako ochrana.


iZdroj fotografie: Pexels

Ema je přirozeným vůdcem

Jméno Ema má numerologický součet 1/10. Nositelky tohoto jména budou ambiciózní a samostatné, největší výhodou v životě budou jejich vůdčí schopnosti a cílevědomost. Vždy budou potřebovat mít nad vším kontrolu. Desítka však udává to, že nic není jednoduché. Předurčuje, že v životě musí projít určitými vzlety i pády. Toto jméno se dá vyložit jako pečovatelka nebo také milovaná a veselá.

Natálkám je předurčen blahobyt

Numerologický součet jména Natálie je 8/26. Číslo 8 značí blahobyt a bohatství, nositelky se tedy nemusí obávat, že by se v životě měly špatně. Symbolizuje také rovnováhu, ale i životní překážky, se kterými se budou muset v životě poprat. Číslo 26 ovšem Natáliím dodá dostatek trpělivosti a laskavosti, a proto budou ve svém životě vše zvládat levou zadní. Význam jména je narozená v den zrození Krista nebo také dítě Vánoc.


iZdroj fotografie: Pexels

Karolínka je perfekcionalista

Jméno Karolína je populární už po mnoho let. Jeho numerologický součet je 9/36. Číslo 9 snoubí odvahu, výjimečnost, ale i naivitu a zranitelnost. Nositelky budou mít rády ve všem pořádek a řád. Jejich perfekcionalismus je bude pohánět kupředu a vše budou dělat na maximum. Číslo 36 je bude nutit neustále zlepšovat svět a pečovat o lidi. Význam jména Karolína je svobodná žena.

Viktorie jsou ambiciózní

Předposlední nejpoužívanější jméno je Viktorie. Jeho numerologický součet je 1/10. Jednička nositelce udává velké ambice a ctižádostivost. V životě si splní všechny své sny a na cestě za nimi jí nic neodradí. Číslo 10 jí to ale neusnadní značí totiž vzlety a pády a tak její cesta za splněním ambicí a snů bude hrbolatá. Význam jména Viktorie je vítězství což naznačuje, že vždy dosáhne svého.


iZdroj fotografie: Pexels

Amálie je rodinný typ

Posledním jménem je Amálie s numerologickým součtem 6/15. Nositelkám šestka udává, že jejich hlavním posláním bude rodina a láska k partnerovi. Sebe nebudou zanedbávat, naleznou rovnováhu mezi rodinou a kariérou. V životě budou hledat partnera, který dokáže splnit jejich představy. Číslo 15 předurčuje obchodní a manažerské dovednosti, které bude moct využít v zaměstnání. Význam jména je milá nebo také milovaná.

Zdroj: ČeskýStatistickýÚřad, AstrologyFutureEye, AffinityNumerology; MANDŽUKOVÁ, Jarmila. Jméno jako osud. Praha: Brána, 2010. ISBN 978-80-7243-445-9

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 359 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná