Nevidomý tenorový zpěvák Andrea Bocelli a jeho nová vánoční píseň. Italův božský hlas je radost poslouchat

Lásku ke klasické muzice získala operní legenda díky své matce už v dětství. Dokázala ho uklidnit, když kvůli problémům se zrakem musel trávit spoustu času po nemocnicích.

Italský operní zpěvák Andrea Bocelli i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nevidomý italský tenorista Andrea Bocelli je proslulý tím, že se nevyhýbá nejrůznějším hudebním experimentům. S operními skladbami se popasuje stejně skvěle jako s popovými šlágry. Dokazuje to i jeho nejnovější vánoční píseň Festa, což v překladu znamená oslava, která pochází z pera italského elektro-popového dua Le Feste Antonacci.

V klipu se objevuje i manželka tenoristy

Pětašedesátiletý interpret s božským hlasem se tentokrát pořádně odvázal. Ve vánočním hitu, který vypráví dojemný příběh chlapce a rostliny mucholapky, předvádí svůj talent, a hlavně přizpůsobivost pro různé žánry. Festa má klidný úvod, ale pak se náhle a nečekaně přidá mužský sbor, divoká klavírní sekvence ve stylu legendárního Freddieho Mercuryho a píseň začne bombasticky gradovat.

Andrea Bocelli nazpíval duet se svým synem. Jejich první společná píseň si získala srdce posluchačů

Podle serveru Express nejnovější skladba společně s klipem, který nevidomý zpěvák z Toskánska zveřejnil na svém youtubovém kanálu, vyzdvihuje radost ze starých i nových svátečních tradic a dodává tradiční vánoční hudbě nový nádech. V klipu je vidět zákulisí nahrávání songu a objeví se tam i Bocelliho manželka Veronika.

O zrak přišel během fotbalového zápasu

Delší verze vánočního songu Festa bude vydaná jako charitativní singl. Část výtěžku poputuje mimo jiné nadaci zpěváka. „Jsem rád, že se mohu podílet na této nádherné a jedinečné tradici vyprávění vánočních příběhů. Je to pro mě velmi výjimečné vzhledem k velké podpoře, kterou to přinese nadaci John Lewis i mojí. Posílám radost do všech vašich světů o letošních Vánocích,“ cituje Bocelliho server Mirror.

Po celém světě prodal Bocelli 75 milionů desek, což z něj činí komerčně nejúspěšnějšího zpěváka v dějinách klasické hudby. Zpěvák se narodil se zhoršeným zrakem a byl mu diagnostikován vrozený glaukom. Většinu dětství strávil po nemocnicích. Matka mu pouštěla klasickou muziku, která ho prý uklidňovala. V šesti letech začal hrát na klavír a později i na na flétnu, saxofon, trubku, trombon, kytaru a bicí. O zrak zcela přišel ve dvanácti letech. Během fotbalového zápasu byl zasažen míčem do oka a utrpěl krvácení do mozku.

Co říkáte na vánoční skladbu v podání italského tenoristy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články