Takováto důvěra psů k majiteli se jen tak nevidí | DámskýDeník.cz

Na první pohled jen venčí svou smečku psů, ale sleduje je celá ulice. Jde totiž o zaříkávače psů a dělá s nimi něco zcela jiného

Z dálky muž vypadal, že je na procházce a běžně venčí své psy. Ovšem zblízka bylo okamžitě jasně poznat, že to tak úplně všední záležitost nebude.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Augusto de Oliveira
                   

Psi jsou běžnými a velice oblíbenými domácími mazlíčky. Jak se totiž říká, jsou nejlepšími přáteli člověka. Většina lidí si svá zvířátka cvičí tak, aby uměla různé základní povely. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že tento muž naprosto běžně venčí své psy. Avšak při bližším přezkoumání je vidět, že asi nebude všechno tak obvyklé, jak to bývá.Získání veškeré důvěry od psa

Psi patří rozhodně mezi ta chytřejší zvířata, ovšem záleží hodně na vybraném plemenu. Některá se učí rychle a za pár minut budou vědět, co se po nich chce. Jiným to však může trvat dny a týdny. Určitá kázeň je ale vždy potřeba, a to hlavně kvůli bezpečnosti samotného zvířete. Přestože jsou psi chytří, nedokážou vždy odhadnout, s čím své síly měřit a čemu se už raději obloukem vyhnout.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Například při takové procházce po chodníku hned vedle silnice by mohla nastat ohrožující situace. I něco takového se může stát nebezpečné pro zvíře, které by v případě nutnosti neposlechlo svého pána. V této situaci by určitě bylo na místě vodítko, díky němuž pes nejde nikam, kam nemá. Nejen zde se může zvířeti něco stát a ne vždy by vodítko bylo řešením.

Psi dokáží být neskutečně věrní

Přestože je získání důvěry a oddanosti u každého psa jinak náročné, nikdy to není zcela nemožné. Není však výhodné jít cestou násilí či nějakého příkřejšího potrestání. Lepší je spíše pochválit zvíře za to, co udělalo dobře, než ho trestat za nezdařený pokus. Ze začátku cvičení je rozhodně dobré si vzít na pomoc nějaké dobrůtky a pamlsky. Tím psům vytvoříte skvělou motivaci.


iZdroj fotografie: Pixabay

Po nějaké době, individuální u každého plemene a jedince, už nebudou odměny v podobě něčeho dobrého ani potřeba. Postačí poplácání či slovní chvála. Tento muž, jak je vidět na videu, se rozhodně s málem nespokojil. Nějaké „dej pac“, „sedni“ či „lehni“ očividně zkrátka nebylo dost. Důvěra a loajalita, kterou si ve svých mazlíčcích vybudoval, je doopravdy neskutečná.

Neuvěřitelný způsob, jak venčit psy

Na videu je vidět opravdu něco neuvěřitelného. Něco takového se psi jen tak přes noc rozhodně nenaučí. Takováto poslušnost je velice vzácná, jelikož téměř nikdo z majitelů psů nemá tolik času, aby ho mohl věnovat dostatek výcviku svého mazlíčka. Tomuto muži muselo trénování pěti psů dát rozhodně zabrat, ovšem jeho snaha rozhodně přinesla ovoce. Jejich procházky se tak staly mnohem bezpečnější.

Pravděpodobnost, že potkáte takto cvičené psy na ulici, je opravdu malá. Proto i pohledy kolemjdoucích byly značně zmatené. Někteří si možná nevšimli toho, že ani jeden z 5 psů není uvázaný na vodítku. Ovšem ti, kterým to došlo, se nemohli neotočit za touto zvláštní šesticí. Video by však mohlo motivovat mnohé vlastníky psů a ukázat jim, že lze své mazlíčky naučit ledasčemu.

Jak přísný výcvik byste psovi dali vy?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 592 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná