Fyzické tresty jsou škodlivé a neúčinné. Dětem můžete způsobit trvalé poškození, vyzkoušejte funkční alternativy

Někdy se stává, že děti zlobí tak moc, že se neovládnete a plácnete je třeba přes ruku. Poslední dobou se však stále více objevují informace, že fyzické tresty nejsou správné.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Studie zjistila, že pokud svoje dítě někdy fyzicky trestáte, určitě to nezlepší jejich chování. Naopak to spíše může vést k problémům s chováním i v dospělosti. Bití nenaučí děti rozeznat správné od špatného. Výprask sice upoutá jejich pozornost, ale nedokážou na jeho základě pochopit, proč by to, co udělali, v budoucnu dělat neměli. Prostě si stále budou dělat to, co chtějí. Proto je lepší si s nimi vážně promluvit.

Jsou i lepší způsoby výchovy dětí

Studie zjistila, že více než 80 % matek občas svým dětem naplácalo, a to zejména ve věku od 4 do 8 let. Je dost možné, že většina rodičů neví, jak děti ukáznit a nepoužívat k tomu výprask. Je potřeba se to naučit dělat jinak, i když to může být časově náročné.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Někdy je prostě nejlepší chování vašich dětí ignorovat a nepouštět se s nimi do boje. Uvidíte, že je to zlobení za chvilku přestane bavit. Jako rodiče se prostě musíte naučit, na co byste měli reagovat a na co ne.

Je potřeba sdělit rodičům fakta

Tato studie rovněž ukazuje, že jakékoliv fyzické tresty nikdy nepomohou při nějakých problémech s dětmi. I většina zdravotnických organizací rodičům doporučuje, aby se vyvarovali veškerých fyzických trestů. V současné době se pracuje na vytvoření sady nástrojů, které by měly usnadnit konverzaci mezi rodičem a dítětem.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Lidé, kteří na této studii pracovali, doufají, že tyto nástroje přimějí rodiče, aby se svými dětmi více komunikovali a fyzické tresty již nepoužívali. Protože i obyčejné plácnutí přes zadek může vašemu dítěti přinést nežádoucí následky.

Zdroj: Apa

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 343 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
JakZdravě.cz
Super polévka nabitá vitamíny posílí imunitu a chrání před virovými i bakteriálními onemocněními. Podzimní elixír zdraví
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte