Pejsek onemocněl a ztratil srst, a tak ho sobečtí majitelé odkopli jako kus hadru. Pak přišel jeho anděl strážný

Majitelé svého pejska milovali, dokud byl zdravý a plný života. Jakmile onemocněl, začal jim být spíš na obtíž, proto se ho rozhodli zbavit.

i Zdroj fotografie: S vědomím Houston Animal Welfare Agency
                   

Když si člověk chce pořídit psa, musí se nejprve zamyslet, jestli je schopný mu dát vše, co potřebuje. Zvíře totiž není žádná hračka, zkrátka se o něj musíte neustále starat. Na druhou stranu se z něj potom stane ten nejlepší parťák, kterého si můžete přát. Tito lidé si nejspíš neuvědomili, že i pes jednou zestárne a může onemocnět. A když se to stalo jejich mazlíčkovi, ztratili o něj úplně zájem a rozhodli se ho vzdát. Jak celý příběh dopadl?

Najednou už ho nechtěli

Majitelé tohoto psa se o něj starali, dokud byl zdravý a dělal jim radost. Velmi zvláštní ale bylo, že se vztekali, když s ním museli jít ven. Zkrátka si ho vůbec neměli pořizovat. Ale jakmile jejich pes onemocněl, došlo jim, že už se o něj rozhodně nechtějí starat, a tak se ho zbavili. Pro jejich chování neexistuje žádná omluva, to se zkrátka nedělá. Jednoho dne tohoto psa uviděl muž, kterého jeho vzhled velmi šokoval.

Byl v tak špatném stavu, že už ani nešlo poznat, co je to za plemeno, pomalu ani to, o jaké jde zvíře. Nejhorší bylo, že psovi bylo v té době pouhých 5 let. Muž ho vzal z ulice a donesl k veterináři. Velmi zajímavé bylo, že pes přišel o všechnu srst, a tím pádem byla jeho kůže na řadě míst poraněná. Jen těžko byste řekli, že je to pes. Jeho kůže vypadala spíše jako kámen.

Každý pes si zaslouží lásku

Do toho se ukázalo, že pejsek musí trpět opravdu velkými bolestmi. Měl srdeční vadu a ta vyžadovala co nejrychlejší operaci. Především však potřeboval lásku, byl už dlouho opuštěný a skutečnou péči vlastně nikdy nepocítil. Veterináři udělali všechno proto, aby ho zachránili, ale to ostatní už bylo spíše na člověku, který si ho adoptuje. V útulku se s ním často mazlili, protože chtěli, aby opět začal důvěřovat lidem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vlastně se v útulku měl lépe než kdy dřív. Každý den tam za ním někdo chodil a hladil ho. Jeho srst mu bohužel už asi nenaroste, ale naštěstí už není v tak špatném stavu, jako když ho muž na ulici našel. I když měl dosud velmi těžký život, existuje velká šance, že se bude mít opět dobře. Nyní je totiž v nové rodině, která dělá všechno pro to, aby z něj byl opět spokojený a šťastný pejsek.

Jaký máte názor na lidi, kteří se takto zbaví nemocného zvířete?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti