Žena vypadá jako těhotná, přesto není. Jedná se o vážnou chorobu, kterou trpí ženy stále častěji. Doprovází ji neplodnost a veliké bolesti břicha

Vážná ženská choroba postihla i Claudii. Ta teď sdílí se světem svůj příběh. Chce dodat všem ženám se stejnými potížemi dostatek sil a pozitivní myšlenky.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Existuje mnoho nemocí, které postihují pouze ženy. Endometrióza je jedna z nich a může hodně ublížit, i když ji lékaři často podceňují. Nesprávná diagnóza a nedostatečná léčba může vést k závažným zdravotním komplikacím, stejně jako se tomu stalo u Claudie, která se o svůj příběh podělila na Instagramu.

Příběh Claudie Wrightové

Claudii byla diagnostikována endometrióza čtvrtého stupně, tedy ta nejzávažnější. Trpěla nadýmáním, a to způsobovalo, že měla nafouklé břicho a vypadala jako těhotná. Pokaždé, když se jí někdo zeptal, zda je těhotná nebo kdy se miminko narodí, jí hodně ubližovalo. Dobře věděla, že možná nebude moct mít nikdy děti. Navštívila svého gynekologa a sdělila mu své podezření na endometriózu a ten jí diagnózu potvrdil.

Endometrióza a Crohnova choroba

Aby toho nebylo málo, byla Claudii v 11 letech diagnostikována Crohnova choroba. Musela odejít z práce kvůli neustálým bolestem. Omezovalo jí to v jejím společenském životě. Endometrióza jí pak úplně změnila život. Crohnova choroba je chronický zánětlivý proces stěny střev, objevuje se bolest břicha, únava a krvácení z konečníku. Z důvodu diagnózy Crohnovi choroby byla Claudie špatně diagnostikována, a až do roku 2017 léčena pouze na ni.

Co je to endometrióza

Endometrióza je nemoc charakterizovaná přítomností endometria mimo dutinu děložní. Ženy trpí bolestmi, můžou cítit bolest i při pohlavním styku. Špatná diagnóza ovšem může vést k vážným problémům, k vyloučení ze společenského života i k neplodnosti.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Claudia (@me_myself_and_endometriosis)

Claudie se chtěla podělit se světem o svůj příběh, který dopadl šťastně, a tak ho sdílí na Instagramu. Chtěla by zvýšit povědomí o této nemoci, která postihuje zejména mladé ženy a je provázena psychickou i fyzickou bolestí. Jak Claudie říká, dívá se na svět pozitivně, má kolem sebe skvělé lidi, kteří jí podporují, a používá sociální sítě, aby otočila svojí bolest v sílu a pomohla ostatním se s nemocí vyrovnat.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný