Nemluvně plakalo a na pomoc přispěchal nečekaný tvor. Video už nasbíralo téměř 7 milionů zhlédnutí, je to radost pohledět

Chlupatí obyvatelé domácností bývají dost svéhlaví a neukáznění, ale také ohromně starostliví. Na své lidské kamarády nedají dopustit, obzvlášť když jsou v potížích.

Zoufalé batole pláče i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kočky jsou zábavní domácí mazlíčci, kteří si svými rozvernými kousky, ale i jistou nezávislostí, paličatostí a flegmatismem, dokáží získat srdce všech členů rodiny. Umějí být ale také skvělými pečovatelkami s neomylným mateřským instinktem. Přesvědčila se o tom i matka batolete, o které se chlupatý mazlíček stará jako o vlastní.

Když má záchvat vzteku, kočka ho uklidní

Přestože se všeobecně říká, že nejlepším přítelem člověka je pes, milovníci koček by s tím tvrzením asi nesouhlasili. Protože i jejich chráněnky dokáží svou věrnost a náklonnost lidem perfektně projevovat. Důkazem je i video, na kterém je vidět, jak se kočka stará o malého chlapce. Uživatele sociálních sítí nadchlo a nasbíralo už sedm milionů zhlédnutí a skoro stejný počet komentářů.

Dítě odmítalo jít spát. Až přišla rodinná kočka a vysvětlila mu, jak se věci mají

Roztomilé záběry sdílela na platformě TikTok uživatelka, která si říká Katie. Zachycují plačící batole a kočku, která není k jeho zoufalství lhostejná. Jakmile miminko spustí pláč, přiběhne k němu a jemně se ho začne dotýkat tlapkami. Dokonce to vypadá, že se domácí mazlíček pokouší dítě obejmout. „Kdykoli má můj syn záchvat vzteku, naše kočka se ho snaží uklidnit,“ uvedla matka batolete.

Zachránila chlapce, kterého napadl pes

Od malého chlapce se kočka nehne, dokud nepřestane plakat. Lidé na internetu byli z chování domácího mazlíčka u vytržení. „Tohle je důvod, proč miluju kočky. Je úžasné, čeho jsou schopné,“ komentoval video jeden z nich. Snaží se dítě chytit tlamou, aby ho zachránila a ochránila, stejně jako to dělá se svými koťaty,“ napsal další. „Kočky jsou neuvěřitelně empatické,“ reagoval jiný z diskutujících.

@katieemojica #catlovers #catsandtoddlers ♬ original sound – 𝓚𝓪𝓽𝓲𝓮

V rodinách se často stává, že kočky mají s dětmi velmi úzké vazby a dohlíží i na jejich bezpečnost. Jedna kočka podle serveru TN.cz dokonce zachránila život čtyřletému chlapci. Hrál si před domem, když ho napadl pes. Jakmile útok uviděla, vyřítila se z domu a zuřivě začala dítě bránit. Překvapený pes chlapce pustil a utekl. Jakmile vetřelce kočka zahnala, běžela se podívat, v jakém stavu dítě je.

Co říkáte na to, jak se kočka k dítěti chová?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články