Žena vsadila na úsporný životní styl, protože nemá ráda plýtvání. Přes 44 let už nekoupila nic za plnou cenu

Desetitisíce korun ročně ušetří matka dvou synů z Newcastlu, která od šestnácti let nakupuje téměř výhradně použité zboží. Jinak by prý nežila, ani kdyby měla víc peněz.

Bazar oblečení i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V době, kdy inflace vyhnala ceny v podstatě veškerého zboží do těžko uvěřitelných výšek, se hodí každý tip, jak lze ušetřit. Nejvíc se s rodinným rozpočtem potýkají ohrožené skupiny, jako jsou rodiče samoživitelé. Vyjít s financemi při extrémním zdražování není vůbec snadné. Recept našla svobodná matka dvou dětí. Dokonce se jí daří ročně ušetřit v přepočtu desetitisíce korun.

Výhodné nakupování ženu baví

V domácnosti devětapadesátileté Christine Cockramové z britského Newcastlu nenajdete superluxusní nejnovější vybavení. Nemá ráda plýtvání, a proto už 44 let nakupuje všechno z druhé ruky. Její domácnost je plná zboží z pouličních bazarů, secondhandů, výprodejů a levných obchodů, na lednici má připnuté nejrůznější kupóny na výhodné nákupy a zlevněné potraviny.

Na úsporný styl života se nemusela přeorientovat s aktuálními vlnami zdražování. Je na něj zvyklá, protože tak žije od mládí. Dokonce ji výhodné nakupování baví. „V 16 letech jsem odešla z domova a neměla jsem moc peněz, takže sekáče pro mě byly nepostradatelné,“ vypráví Christine. Zvykla si na svérázný životní styl natolik, že nikdy ze zajetých kolejí nevybočila. Ročně se jí díky tomu daří uspořit až desetitisíce korun.

Před nákupem zjišťuje ceny na internetu

Pokud dojde na nákupy nového zboží, vybírá si Christine téměř výhradně ve slevách a výprodejích místních a nezávislých obchodů. „Vždycky si před nákupem vygoogluju, kolik daná věc stojí, abych zjistila, zda se mi podaří výhodná koupě. Často si koupím boty z druhé ruky za sto korun, i když vím, že nové stojí přes tisíc,“ vysvětluje. Jednou z mála výjimek, kdy si pořizuje novou věc, je nákup spodního prádla.

Košík nakupování iZdroj fotografie: Depositphotos

Rodina ženy, která nemá ráda plýtvání, jejím nákupním zvykům příliš nefandí. Synové Christine, kterým je sedmnáct a jednadvacet let, dávají přednost značkovým a designovým věcem. „Když jsem se po třiceti letech přestěhovala zpátky do Newcastlu, moje maminka mi řekla, že se už můžu zbavit všeho oblečení z druhé ruky. Já jí řekla, že mi v šatníku nic nezbyde,“ vypráví Christine.

Pohádala se kvůli tomu s matkou

Podle matky prý není vhodné, aby Christine mluvila o tom, že nosí věci ze secondhandů. Dokonce se pohádaly a matka pak brečela, když byly společně nakupovat a Christine se chtěla podívat pouze do zlevněné sekce. Ledy ale postupně tají a někdy dojde i na pochvalu. „Teď řekne, že to je hezké, ale nezeptá se mě, odkud to je nebo kolik jsem za to zaplatila. Už jsme nosily stejné kalhoty, ale její stály přes 600 korun a moje sto,“ dodává Christine.

oblečení na ramínkách v secondhandu iZdroj fotografie: Pexels

V domácnosti šetřivé ženy je téměř všechno vybavení z druhé ruky. Dokonce i nábytek, koberce nebo záclony. „Myslím si, že lidé obecně kupují věci, které nepotřebují, a hodně plýtvají. Nežila bych jinak, ani kdybych měla víc peněz,“ konstatuje Christine. Nejvíc utratí za jídlo, ale i to kupuje ve slevách. Na veškeré oblečení nepadne za měsíc víc než v přepočtu 500 korun. „Myslím, že je to skvělý pocit, když si koupíte něco opravdu pěkného a zjistíte, že to má mnohem větší cenu,“ podotkla.

Co říkáte úspornému stylu života Britky?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články