Nejsilnější a nejzranitelnější osobnosti dle znamení zvěrokruhu. Neubližujete nevědomky svým blízkým?

Člověk se silnou osobností dokáže mnohem snadněji zvládat všechny nástrahy života. Ačkoliv záleží na celkové povaze, astrologové tvrdí, že datum narození má na naši psychickou odolnost velký vliv.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Znamení zvěrokruhu se dělí do čtyř skupin podle živlů. Mezi ohnivé živly patří Střelec, Lev a Beran, mezi vzdušná znamení Vodnář, Váhy a Blíženci, mezi vodní živly Ryby, Štír a Rak a mezi zemská znamení Kozoroh, Panna a Býk. Z každé této skupiny je jedno znamení psychicky nejsilnější a nejodolnější.

Ohnivá znamení

Z ohnivých znamení jsou nejsilnější Střelci. Téměř vždy vědí, jak ovládat své emoce, nerozčilují se nad maličkostmi, problémy snáší vytrvale a je těžké je vyprovokovat ke konfliktu. Jejich životním mottem je „optimismus a odolnost“ a podle toho se chovají ve všech rovinách života. O něco méně odolní jsou Lvi. Ačkoliv se za každých okolností zdají být silní a odvážní, ve skutečnosti jejich chování silně závisí na vnějších okolnostech a na ostatních. Potřebují uznání a podporu. Pokud se jí nedočkají, rychle ztrácí odvahu.

iOsobnost utváří mnoho věcí. třeba i datum našeho narození

Nejméně silní jsou z ohnivých znamení Berani. Navzdory jejich vrozenému odhodlání a tvrdohlavosti nedokáží dost dobře ovládat své emoce. Jejich chování je často ovlivněno psychickým nebo emočním utrpením. Jelikož jsou velmi aktivní, často podlehnou nějakému impulsu a udělají hloupost, které později litují. Pak za to také často draze platí.

Vzdušná znamení

Mezi vzdušnými znameními jsou nejsilnější Vodnáři. Přes svou vrozenou snivost a idealismus jsou představitelé tohoto znamení schopní vydržet mnoho obtíží. Nevzdávají se ani v nejtěžších situacích. Morální sílu získávají také díky své další povahové vlastnosti – jsou schopní snadno se rozloučit se starými pořádky a jít v životě sebevědomě dál.

iZdroj fotografie: Pixabay
Vzdušná znamení jsou typická svou odolností

Váhy jsou poměrně statečné, ne vždy to ale dokáží využít v pravý čas. Často věci odkládají na poslední chvíli a nedotahují úkoly do konce. Rychle se pro něco nadchnou, stejně rychle ale ztrácí zájem. Povaha Blíženců jim brání soustředit se na jednu věc a rozhodovat se. To je činí zranitelnými vůči náhlým obtížím. Tváří v tvář problémům jsou Blíženci často ztracení a nemohou najít cestu ven. V takovém případě se musí obrátit pro pomoc na ostatní.

Vodní znamení

Z vodních znamení jsou nejsilnější Ryby. Bývají vnímané jako podivné osobnosti žijící ve vlastním světě, psychicky jsou ale nejodolnější ze všech znamení vůbec. K úspěchu kráčí trpělivě, aniž by upadly v zoufalství nebo ztratily naději nebo víru ve své vlastní schopnosti. Osud je za takovou vytrvalost často odměňuje a pomáhá jim dosáhnout toho, co chtějí. Bývají to horliví lidé, kteří se nikdy nevzdávají.

iZdroj fotografie: PxHere
Některá znamení jsou velmi silnými osobnostmi

Štíři nejsou tak odolní, jak by se zdálo. Výrazně jim v tom brání zvyk nechávat si vše pro sebe a výsledkem pak je, že nahromaděné emoce pohlcují jejich životní energii. To je činí slabšími. Raci jsou z vodních znamení nejzranitelnější. Jsou extrémně citliví, proto potřebují neustálou morální podporu rodiny a přátel. Pokud ji nedostávají, mohou upadnout do depresí, ze kterých se těžko dostávají.

Zemská znamení

Ze zemských znamení jsou nejodolnější Kozorozi. Jsou vytrvalí, odhodlaní, ambiciózní a jasně si stanovují cíle. Navzdory obtížím se důsledně posouvají ke svému cíli, a i když se vše hroutí, od realizace svých plánů se nenechají odradit. Panny se mohou na první pohled zdát silné a odolné, po bližším seznámení ale zjistíte, že mívají problém přijmout svět, který jim nevyhovuje. Pokud mají pocit, že se nic nemůže změnit, vzdávají se a jdou s proudem.

iZdroj fotografie: PxHere
Znamení zvěrokruhu mohou jasně charakterizovat naše vlastnosti

Býci jsou nejzranitelnější ze zemských znamení, jakkoliv nepravděpodobně to zní. Jsou tolik zvyklí na stabilitu, že jakékoliv neplánované změny je vykolejí a znepokojují. Pokud jejich plány naruší nečekané obtíže, mohou se rychle vzdát. Kvůli tomu jsou vůči životním problémům takřka bezbranní. I když se tedy na první pohled jeví jako silní, je tomu tak jen tehdy, když se cítí nohama pevně na zemi.

Zdroj: eTimes

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články