Nejoblíbenější domácí pamlsky pro psy, které bezmezně milují všechna plemena. Příprava je snadná a levná

Jak je známo, pes je nejvěrnější přítel člověka. Jako náš přítel si zaslouží také velké množství pamlsků. V současné době je jich na trhu taková hromada, že je velmi obtížné se v nich vyznat. Zkusíme si tedy vyrobit pamlsky domácí, je to jednodušší než se na první pohled zdá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Výroba domácích pamlsků pro psy zvládne i naprosto nezkušený kuchař. Není to totiž nic složitého a v některých případech se obejdeme i bez tepelné úpravy. Domácí pamlsky ocení nejen Váš psí miláček, ale také Vaše peněženka. Budete překvapeni, jaké malé množství potravin stačí k tomu, abychom si vyrobili chutné a domácí pamlsky. Budete tak mít nejen jistotu, že Váš pes dostává pouze kvalitní suroviny, ale můžete si tímto způsobem ulehčit práci, pokud váš pes trpí potravinovou alergií. 

Naši psi budou domácí pamlsky bezmezně milovat

Pamlsky vyráběné pro naše psy v sobě skrývají ještě jednu výhodu. Není totiž důležité jak vypadají. Náš pes se na nich pochutná tak jako tak. Pokud tedy nemáme estetické cítění, nemusíme se bát zklamání. Na první recept nám stačí půl hrnečku oblíbeného arašídového másla, 2 hrnky mouky a dvě vejce. Uvedené ingredience smícháme dohromady a podle potřeby přidáme do těsta vodu. Těsto vyválíme a nakrájíme na malé kousky s ohledem na velikost našeho psa. Takto připravené pamlsky dáme na plech a poté do trouby na 20 minut.

iZdroj fotografie: Pexels
Zdroj fotografie: Pexels

Pokud je náš pes milovníkem kuřete, určitě ho potěšíme následujícími pamlsky. Na jejich přípravu budeme potřebovat hrnek nakrájeného syrového kuřecího masa, půl hrnku vařené rýže, 3 lžíce rýžové mouky a jedno vajíčko. Ingredience jednoduše smícháme v míse a následně ze vzniklé směsi vytvoříme malé hrudky. Ty umístíme na plech a dáme do trouby na dobu 20 až 30 minut. Pokud nemáme po ruce kuřecí maso, nebo je náš pes na tuto potravinu alergický, jednoduše maso v receptu nahradíme masem jiným. 

Co je chutné, nemusí být složité 

Na chutné a oblíbené psi sušenky budeme potřebovat celozrnnou mouku, oves, lněné semínko, hovězí vývar a arašídové máslo. Z uvedených ingrediencí připravíme těsto, které si rozválíme a pomocí například vánočních vykrajovátek vytvoříme sušenky různých tvarů. Vykrojené pamlsky umístíme na plech a pečeme v troubě po dobu 20 minut. Na přípravu psích pamlsků můžeme využít i běžné kuchyňské zbytky. Pokud nám zbyla dětská výživa, nemusí ihned letět do koše. Jednoduše ji smícháme se stejným množstvím celozrnné mouky. 

iZdroj fotografie: Pexels

Ze vzniklé směsi vytvoříme pamlsky, které velikostně vyhovují našemu psovi. Umístíme na plech a dáme do trouby na dobu 20 až 25 minut. Pokud se chceme vyhnout pečení, můžeme pro psa připravit pamlsky i mražené. Na jejich přípravu budeme potřebovat dvě jablka, jogurt a obyčejná tvořítka na led. Směsí nastrouhaných jablek s jogurtem tvořítka naplníme a vložíme do mrazáku. Jakmile je směs zmrzlá, můžeme ji podávat našemu psovi. Nejen že si na nich pochutná, ale mohou mu přinést potřebné ochlazení během parných dnů. 

Zdroj: Puppy Leaks

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články