Nejmenší přeživší miminko na světě vážilo jen tolik, co 1 jablko, a mělo zemřít po hodině. Přesto je teď zdravé a žije normální život

Tato holčička přišla na svět o několik měsíců dříve, než měla. I když jí okolí nedávalo velkou šanci na přežití, ona svůj boj nevzdala a nakonec i se svou matkou nemocnici opustila.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jen pár týdnů poté, co se malá Saybie narodila, už byla zapsána v Guinessově knize rekordů. Je totiž nejmenší přeživší miminko na světě. Její matka si protrpěla složité těhotenství a o svou dceru měla obrovský strach, nakonec ovšem vše dopadlo dobře a mohly společně opustit nemocnici v San Diegu.

Měla závažné komplikace

Matka Saybie si přála zůstat v anonymitě, jelikož si nepřeje žádnou pozornost novinářů. Chce si užívat vzácný čas se svým miminkem, poněvadž bylo její těhotenství velmi rizikové. Po celou dobu ji trápily komplikace a bolesti a bála se, že o svůj nenarozený zázrak přijde. Toto období bylo údajně jedno z nejhorších, jaké kdy zažila.

Zákrok byl nutný

Ve 23. týdnu těhotenství odjela do nemocnice s velkými bolestmi a lékaři už ji nenechali odejít domů. Řekli jí, že je nutné okamžitě provést císařský řez, protože jinak by to ohrozilo ji samotnou. Dítě přitom zatím vážilo jen asi jako jablko. Matka jim proto neustále zoufale opakovala, že miminko to nepřežije, ale nedalo se nic dělat, jelikož zákrok byl neodkladný.

Lékaři u porodu iZdroj fotografie: Depositphotos

Dali jí hodinu života

Poté co porodila, za ní přišel jeden z doktorů a řekl jí, že její dceři dává asi hodinu života, jelikož se narodila tak extrémně brzy. „Ale z té hodiny se staly dvě hodiny, z nichž se stal den, který se změnil v týden,“ řekla dojatá matka později s tím, že cítí neuvěřitelný vděk směrem k personálu nemocnice, jelikož dokázali téměř nemožné.

Malá bojovnice

Saybie se nevzdala ani po týdnu, neustále rostla a sílila a nakonec přišel den, kdy ji ošetřující lékař pustil s její matkou domů. Nemocnici opouštěla po pěti měsících jako to nejmenší přeživší miminko na světě. Je fascinující, jaké zázraky dnes dokáže moderní medicína. O takovýchto věcech se totiž lidem ještě před pár desítkami let ani nesnilo. Saybie je zdravá a spokojená holčička a matka se těší, až jí celý příběh jednoho dne bude vyprávět.

Jak byste reagovali, kdyby se vám dítě narodilo takto předčasně?

Zdroj: NPR
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články