Původně studoval řezbářství, ale jakmile si coby středoškolský student přečetl knihu Největší z Pierotů, věděl, že svůj život zasvětí pantomimě.
Uměleckou scénu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřel slavný slovenský mim, choreograf, režisér a pedagog Milan Sládek. Informaci bez bližších podrobností potvrdila DenníkuN jeho rodina. Československý rodák emigroval po srpnové okupaci v roce 1968 do Švédska a později zakotvil v Německu. Podařilo se mu zazářit i na zahraničních jevištích. Po sametové revoluci se vrátil na Slovensko.
Na střední škole mu učarovala pantomima
Rodák z obce Streženice absolvoval uměleckoprůmyslovou školu v Bratislavě. Již během studia řezbářství ho to ale táhlo k pantomimě. Objevil totiž knihu Františka Kožíka Největší z Pierotů, která ho uchvátila. Po maturitě se vydal studovat herectví na Fakultu múzických umění. Své první profesionální angažmá získal v roce 1959 v pražském Divadle E. F. Buriana, připomněl web Topky.
Společně s choreografem Eduardem Žlábkem založil první pantomimický soubor Kefka, jenž se později přestěhoval do Bratislavy. O rok později mu dveře do světa otevřela stejnojmenná postava z představení Boule. V roce 1968 se stal ředitelem nově založeného Divadelního studia v Bratislavě, ale po vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa byla scéna uzavřena a Sládek emigroval.
Od prezidenta získal řád
Nejdřív do Švédska, ale svůj druhý domov našel o dva roky později v německém Kolíně nad Rýnem. Právě tam otevřel v sedmdesátých letech Divadlo Kefka. Šlo ve své době o jedinou pantomimickou scénu v západní Evropě. Podle serveru RTVS navazoval na tvorbu francouzských mimů Jeana-Gasparda Deburaua, Jeana-Louise Barraulta nebo Marcela Marceaua, ale rychle si vypracoval vlastní divadelní jazyk.
Po listopadu 1989 se zesnulý umělec vrátil do Československa a podílel se na obnově divadelního života. V Bratislavě založil Divadlo Aréna, které bylo mezinárodním institutem pohybového divadla. S pantomimou neskončil ani ve vysokém věku. V roce 2000 mu tehdejší prezident Rudolf Schuster propůjčil slovenské státní vyznamenání Řád Ľudovíta Štúra III. třídy. Jeho umění pantomimy mohli obdivovat diváci v 55 zemích světa.