Jezevčík se v ZOO dostal do klece ke lvovi. Návštěvníci i ošetřovatelé si mysleli, že ho sežere

Jezevčík utekl svému majiteli uprostřed zoologické zahrady. Ošetřovatelé jej našli uprostřed klece, která patřila dvěstěpadesátikilovému lvovi.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Návštěvníci zoologické zahrady na tento zážitek snad nikdy nezapomenou. Vše začalo útěkem malého pejska od jeho majitele. Možná právě toto je důvod většiny zákazů vstupu se psy v parcích se zvířaty. Psa se snažili chytit zrovna přítomní ošetřovatelé, ale také návštěvníci a jeho pán. Nic naplat, najednou jej spatřili v kleci hvězdy tamní zoologické zahrady.

Čtvrt tuny

Klec patřila lvovi jménem Bonedigger. Šlo o samce ve středních letech, který vážil téměř 250 kilogramů. Čtvrtina tuny oproti váze malého jezevčíka tvořila snadno rozpoznatelný kontrast mezi dvěma zvířaty. Hierarchie lvích smeček je poměrně zajímává. Na lov se obvykle vydávají samice. Lvi plní funkci ochránců, kteří dohlížejí na své členy skupiny šelem.

Bonedigger přesunul svou pozornost k malému psovi. Lvi svou kořist zabíjí tak, že jí přitlačí krk k zemi, dokud se neudusí, nebo se jí nezlomí vaz. Osmiletý jezevčík Milo se na lva díval se směsicí strachu a napětí v očích. Stejně jako všichni přihlížející si byl vědom, že nemůže čtvrttunové šelmě v ničem konkurovat. A už vůbec ne v boji.

Vzájemná rivalita

Bonedigger se narodil s metabolickým onemocněním kostí. Tento zdravotní problém mu bránil v pohybu a způsoboval mu velké bolesti. To však nic neměnilo na očekávané vzájemné rivalitě mezi těmito zvířaty. V tom přišel zlom, jenž všechny okolo ohromil. Dvě šelmy se k sobě chovaly velmi přívětivě. Návštěvníci, kteří si zakrývali oči rukama, na výjev fascinovaně shlíželi.

Později vyšlo najevo, že se spolu zvířata již jednou potkala. Seznámil je chovatel John Reinke. Jejich pouto se vytvořilo již před lety a očividně zůstalo neporušeno až do jejich setkání v teritoriu lva. V minulosti si spolu hráli a měli i společný čas krmení. Naštěstí tak nebyli návštěvníci tamní zoologické zahrady svědky masakru, jak se někteří obávali.

Co jste čekali, že se stane?

Zdroj: JoeExoticTV
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články