Vídáte své zesnulé blízké ve snech? Existuje pro to hned 5 vysvětlení –⁠ nic se neděje náhodou

Odborníci věří, že přišli na důvod, proč se blízcí zesnulí lidé objevují ve vašich snech. Jejich návštěva je velmi realistická a uskutečňuje se během takzvaného REM spánku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Všechny sny, které se lidem zdají, se objevují během takzvaného REM spánku. Téměř každému se čas od času stane, že zcela zřetelně vidí zesnulého příbuzného. Člověk je z toho pak vyděšený a znepokojený. Probudí se zpocený a přemýšlí, co to vlastně bylo. Podle profesora neurologie na Bostonské univerzitě, Patricka McNamary, je REM spánek důležitý pro duševní zdraví. Mozek totiž používá sny, aby zpracoval to, co každý den prožijete.

Obvykle vás ujistí, že jsou v pořádku

Sny o zemřelých bývají poměrně realistické a živé. Říká se jim návštěva a jsou běžné, když stále truchlíte pro milovanou osobu. „Moji rodiče zemřeli před více než 10 lety s ročním odstupem. Asi šest měsíců po každém úmrtí jsem měl alespoň jeden živý sen, který se týkal jednoho nebo obou rodičů,“ popisuje neurovědec vlastní zkušenost. Je si jistý, že v obou případech se nejednalo o běžné sny.

Šlo o sen, který byl hmatatelný a velmi skutečný. „Cítil jsem hyperrealitu toho, co se děje. Cítil jsem se dotčen, komunikoval jsem s rodiči. Byli mě navštívit. Prostě jsem měl dojem, že se mnou otec a matka komunikují z jiného světa,“ říká McNamara. Podle něho tento typ snů má pokaždé podobný průběh. „Obvykle nám sdělují, že naši blízcí jsou v pořádku a stále s námi,“ dodal neurovědec.

Zemřelí vás nepřijdou vyděsit k smrti

Podle něho jsou takové sny obvykle velmi uspořádané a strukturované. Člověk si je dlouho pamatuje. Pod dojmem snu dokonce něco ve svém životě změní a často může přijít i jakýsi vnitřní klid. I v moderní společnosti mají sny významný vliv. Mnoho lidí, kteří ztratili své blízké, tvrdí, že jim tyto sny umožňují rychle se vyrovnat s pocity smutku a nenahraditelné ztráty. Možná je návštěva ve snu důkazem existence duchovního světa a života po životě,“ uvedl vědec.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud ve snu uvidíte zesnulého blízkého člověka, nebojte se. Nechystá se vás vzít sebou, nebo vyděsit k smrti. Přichází vám pomoci. Je pravděpodobné, že se ve vašem snu tito lidé zjevili z následujících důvodů:

  • Hledají odpuštění, nebo chtějí vyřešit problém, který ve svém životě nezvládli.
  • Nabízejí ochranu, či vás chtějí před něčím varovat.
  • Chtějí vás uklidnit a říct, že jsou v pořádku a právě se dostali na druhou stranu.
  • Mají pro vás vzkaz.
  • Chtějí vám ukázat, že život po smrti existuje.

Který váš sen vás nejvíce vyděsil?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení