Na svém dvoře našel podivné vejce. Když pak uviděl, jak se z něj derou 4 červené nohy, vyděsil se k smrti

Když vystrašený muž zjistil, co vlastně na své zahradě našel, velmi si oddychl. Myslel si totiž, že se jedná o vetřelce.

houby v trávě i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Každý den se některým lidem podaří najít něco neobvyklého, šokujícího až strašidelného. Ať už se jedná o přírodní či uměle vytvořenou věc, prostřednictvím internetu a sociálních sítí se o svůj objev mohou podělit s ostatními. Ti díky tomu, když na něco podobného či totožného narazí, vědí, o co se ve skutečnosti jedná. Co ovšem nalezl muž na své zahradě, vyděsilo nejen jeho.

Z nalezeného vejce se vyklubalo něco úplně jiného

Když se muž procházel po své zahradě, objevil něco velmi zajímavého. V trávě leželo cosi, co připomínalo vejce, které se zrovna rozevřelo. Bylo pokryté jakousi blánou. Zvědavý pán se k nálezu přiblížil, aby rozpoznal, o co se vlastně jedná. Jakmile se ale podíval blíže, strnul hrůzou. Všiml si totiž, že se uvnitř nacházejí jakési červené pařáty. V první chvíli jej napadlo, že se jedná o nějakého vetřelce z jiného světa, internet jej ale vyvedl z omylu.

Okamžitě si totiž vyhledal, že se ve skutečnosti nejedná o vejce, ale o houbu, čemuž zprvu nemohl uvěřit. Ale internet nelhal. Muž na své zahradě opravdu našel houbu, která se nazývá mřížovka červená a dle webu Myko pochází z Austrálie. Nyní je ale rozšířena po mnohých státech Evropy, tedy i u nás v České republice na ni můžeme narazit. Nejčastěji se vyskytuje od července do září a pro zralé plodnice je typický mršinový zápach. Ten přitahuje mouchy, které roznášejí výtrusy po okolí.

Strašidelný objev muže vyděsil

Zralé houbě se tedy raději vyhněte. Pokud byste ale našli mladou plodnici ve stádiu vajíčka, rozhodně si ji odneste domů. Správně naložená je totiž považována za velkou delikatesu, a to převážně v Asii. Houba ovšem vyhlíží dost strašidelně, ne nadarmo se jí přezdívá ďáblovy prsty. Když totiž houba dorůstá, připomíná jakýsi červený pařát monstra. O tom se můžete přesvědčit i na sdílených fotografiích, které byly původně zveřejněny na Twitteru.

Je neuvěřitelné, jak je příroda kouzelná a rozmanitá. Běžný člověk nemá ani tušení, co vše se kolem něj nachází za krásu. A někdy se lidem podaří najít něco, co jim navždy změní život. Tak tomu bylo i v případě ženy, která objevila zvláštní vajíčko a o jejímž příběhu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co jste si mysleli, že to je?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články