Šel na rande, jeho cesta ale skončila v metru. Našel tam totiž opuštěného novorozence

I jízda metrem vám může změnit život. O tom se přesvědčil tento mladý muž, který při běžné jízdě MHD našel opuštěného novorozence.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tohle je jednoduše příběh jako z pohádky. Danny Stewart, obyvatel města New York našel po cestě za svým partnerem ve stanici metra ležet nedávno narozené miminko. Okamžitě věděl, že ho tam nemůže jen tak nechat a musí rychle jednat. Nakonec se ho rozhodl ujmout a celý příběh dostal za pár let krásný konec.

Spěchal na večeři s partnerem

34letý Danny před lety spěchal z metra, byl totiž krásný srpnový večer a on měl domluvenou večeři s jeho partnerem Petem. Když však vybíhal schody ven ze stanice, všiml si něčeho podivného v rohu na lavičce. Na ledabyle pohozené dece leželo maličké miminko, které se muselo narodit teprve nedávno. Stále totiž mělo zbytky pupeční šňůry.

Byl v naprostém šoku

Tohle Danny skutečně nečekal. Okamžitě ztuhnul a přemýšlel, co bude s novorozencem dělat. Snažil se upoutat pozornost kolemjdoucích, ale to se mu nepodařilo a tak věděl, že na to musí přijít sám. Zavolal na policii a mezitím do stanice přispěchal na pomoc i jeho partner Pete. Oba najednou cítili, že se to nestalo náhodou a osud jim poslal znamení.

U soudu vznesl překvapivý návrh

Danny i s partnerem byli za pár dní předvoláni k soudu, aby popsali okolnosti vedoucí k nalezení miminka v metru. Když bylo vše vyřešeno, přišel muž s neobvyklou žádostí. Zeptal se postaršího soudce, jestli by si s Petem mohli malého chlapečka adoptovat a ujmout se ho. Soudce svolil, ale varoval pár, že je čeká složité a komplikované jednání, než se vše podaří.

18 years ago today we picked up our boy from the foster care agency. Today we pick him up from college. ❤️ • • • • #homecoming #foreverfamily #christmas

Zveřejnil(a) Pete Mercurio dne Sobota 22. prosince 2018

Nehodlali se vzdát

Oba partneři byli naprosto odhodlaní získat chlapečka do své péče a byli ochotni podstoupit všechny nezbytné procedury. V prosinci téhož roku se malý Kevin oficiálně stal synem Dannyho a Peta a oni nemohli být šťastnější. Příběh Kevina má navíc úžasnou dohru. Dnes je totiž chlapec již studentem prestižní vysoké školy, maratónským běžcem a úspěšným tanečníkem.

Je jim vděčný za to, co má

Sdělil, že nikdy nepřestane být vděčný za to, že mu osud seslal do cesty právě tyto muže, kteří se jej rozhodli vychovat jako vlastního syna. Uvědomuje si, že nebýt Dannyho a Peta, jeho život by byl diametrálně odlišný. Všichni tři spolu mají krásný vztah a příběh o nalezení Kevina je jejich společnou dojemnou vzpomínkou.

Co říkáte na krásný čin tohoto muže?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu
Události247.cz
Události247.cz
Google upozornil na aplikaci iRecord, která dokáže odposlouchávat zařízení. Lide by si prý měli smazat
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů