Marek koupil zchátralý dům, který byl určen k demolici. Našel tam poklad v hodnotě milionů

Když zchátralý dům kupoval, doufal jen v úspěchy ve svém podnikání. Osud měl pro něj připraveny úplně jiné plány.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mark chtěl rozjet své vlastní podnikání. K tomu potřeboval prostory, které by mu poskytly místo pro jeho malou firmu. Naplno se pustil do hledání ideálního místa, budovy či pozemku. Dennodenně projížděl stránky s inzeráty a nabídkami v celém Ohiu ve Spojených státech amerických, odkud Mark také pochází. Avšak trvalo velmi dlouho, než natrefil na ideální lokaci a místo.

Dům k demolici

V inzerátu jej zaujal dům určený k demolici, který jeho majitel prodával doslova za hubičku. Malý domek s přilehlou garáží tedy zakoupil a vrhnul se do úprav, které by jej proměnily v dokonalé místo pro jeho firmu. Na první prohlídku objektu pozval pár svých kamarádů, se kterými společně pozemek a budovy prošli. Zpočátku si připadali jako na obyčejné farmě.

Úplně na konci celého objevování soustředili svou pozornost na zchátralou garáž. V ní našli především spoustu nepotřebných věcí, jako jsou například zbytky stavebních materiálů či staré zahradnické potřeby. Úplně vzadu se však skrývalo něco plechového pod tmavou a velmi zaprášenou plachtou. Když plachtu společně odstranili, zatajili všichni dech překvapením.

Výborný stav interiéru

Pod ní se skrýval vůz značky Jaguar. A ne jen tak ledajaký. Když jej dotlačili ven, společně identifikovali, že jde o model, který pochází z roku 1959. Tedy unikátní pamětihodný exemplář, kterých je na celém světě pouze pár stovek. Všichni si později uvědomili, že má auto mnohem větší hodnotu než celý objekt, ve kterém bylo velmi dlouhou dobu schováno a někým zapomenuto.

Vůz musel být samozřejmě očištěn. Kromě toho musely být vyměněny také určité součástky a části. Dalším pozitivním překvapením byl stav vozu zevnitř. Ten byl totiž výborný, navíc se uvnitř našla potřebná dokumentace a doklady k vozidlu. Mark nyní pracuje na tom, aby vůz co nejdřív předal do aukce a dostal za něj nemalou sumu, která by mu pomohla s podnikáním.

Co byste s nálezem dělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články