K 30. narozeninám mu máma dala dopis, který napsal ve 12 letech ke Dni matek. „Přemohly mě emoce, bylo to od ní krásné překvapení.“

Kulatá životní jubilea jsou jakýmisi milníky, které nutí člověka k zamyšlení nad dosavadním životem. Možná se totiž neodvíjí tak, jak člověk plánoval v dětství.

Dojatý muž pláče nad dopisem fotkou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé dárky jsou prostě k nezaplacení. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil i čtenář DámskéhoDeníku Tomáš K. z Kadaně. Když se blížily jeho třicáté narozeniny, byl trochu nesvůj. Věděl, že neunikne sérii večírků doma, v práci i s kamarády. „Nikdy jsem na takové oslavy moc nebyl. A taky je člověk nesvůj, když rozbaluje dárky a všichni ho sledují. Jeden dárek mě ale skutečně vyvedl z míry,“ napsal nám do redakce.

Namísto oslavy chtěl jen skromný rodinný oběd

S přibývajícím věkem je stále těžší velkolepě slavit narozeniny. Třicátiny k nim ale ještě nepatří. „Byl jsem nervózní, protože se čekalo, že kulatiny pořádně oslavím. Nemám to ale rád. Rozhodl jsem se, že nechci nic bombastického a ani žádné okázalé dary. Moje manželka i rodiče souhlasili, že uspořádáme rodinný oběd a tím to celé skončí,“ vysvětluje pan Tomáš s tím, že kolegy a kamarády vzal po práci na skleničku.

Přípravu rodinné oslavy zajistily jeho manželka a maminka. Všechno klapalo jako na drátcích. „Seděli jsme s tátou na gauči, kolem pobíhaly děti a mně nebylo moc do řeči. Nějak jsem v hlavě bilancoval, že bych vlastně měl už být dospělý. Mám skvělou práci i rodinu, ale také velkou zodpovědnost. Ale ve skutečnosti se cítím jako kluk, který si chce bezstarostně užívat a cestovat. Bylo to zvláštní,“ popisuje pan Tomáš.

Jakmile přečetl první řádek, rozplakal se

Jeho poněkud zasmušilý výraz neunikl pozornosti jeho matky. Chtěla mu zlepšit náladu, a tak vytáhla z kabelky malý dáreček a podala ho svému synovi. Zeptal jsem se, co to je, a ona mi řekla, ať si to přečtu. Bylo to přáníčko, a sotva jsem přečetl první řádek, přemohly mě emoce a nahrnuly se mi slzy do očí,“ svěřil se pan Tomáš. Byl to dopis, který sám napsal ve 12 letech a věnoval jí ho ke Dni matek.

Malý syn dal matce přáníčko iZdroj fotografie: Depositphotos

Dlouhé roky jeho maminka přáníčko pečlivě schovávala a střežila jako poklad. „Jednou bych si chtěl najít holku, jako jsi ty. Nejhezčí a nejhodnější. Jsi nejlepší maminka na světě. Mám tě moc rád,“ napsal v dopise dvanáctiletý Tomáš. Když ho dočetl a utřel si slzy, došlo mu, že nemá důvod ke smutnění. Má všechno, co si tehdy přál. Perfektní manželku a skvělé děti. „Celá rodina, moji stárnoucí rodiče i tchyně s tchánem jsme zdraví a máme se moc rádi. Tohle nemůže vůbec nic vynahradit. Uvědomil jsem si, že nemám čeho litovat. Od mamky to bylo krásné překvapení,“ uvedl závěrem pan Tomáš.

Co říkáte na příběh novopečeného třicátníka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články