Žena porodila 9kilové dítě, tedy bez tří dekagramů. I tak se jedná o doposud nejtěžšího novorozence v zemi

Žena porodila dítě, které mělo dvojnásobek váhy oproti ostatním novorozencům. Porod miminka není pro žádnou ženu snadný ani bezbolestný, tento byl však extrémně složitý.

i Zdroj fotografie: S vědomím Ani Akbar Risuddin
                   

Při těhotenství mohou být rodiče překvapeni tím, jaké pohlaví bude jejich dítě mít nebo také to, když čekají dvojčata nebo trojčata. Tuto ženu z Indonésie však zaskočilo úplně něco jiného, co ještě jinou ženu v této zemi nepotkalo. Její očekáváné miminko mělo totiž velkou váhu (až dvojnásobek oproti ostatním dětem) a bylo vcelku jasné, že její porod nebude jednoduchý.

Žena se těšila na své miminko

I když v průběhu těhotenství žena jménem Ani (41 let) zjistila, že její dítě má abnormální váhu, těšila se na něj. Měl se jí narodit chlapeček a jeho velká váha byla pravděpodobně způsobena cukrovkou matky. Podobné případy se u těhotných žen se špatně kompenzovanou cukrovkou stávají a po porodu může dojít i k problémům s dýcháním u dítěte. Ani byla v 9. měsíci těhotenství převezena do státní nemocnice v provincii v Severní Sumatře, kde měla rodit, protože se u ní objevily komplikace.

Jednalo se o první porod, který probíhal v nemocnici za asistence lékařů a gynekologů. Na takovou péči nebyla žena zvyklá, jelikož doposud Ani rodila vždy s tradiční porodní asistentkou a již za sebou měla 3 porody. Tento čtvrtý byl však velmi neobvyklý a předem se vědělo, že nepůjde o nic lehkého. U Ani se naplánoval císařský řez, u něhož asistoval gynekolog jménem Sitanggang. Ten následně informoval o stavu matky i dítěte.

Operace byla náročná

Jakmile se zahájil císařský řez, lékaři věděli, že se pouští do složité operace. „Kvůli tomuto těžkému dítěti byla operace opravdu náročná, zejména proces jeho vyndávání z dělohy maminky.“ Sdělil gynekolog Binsar Sitanggang. Podle něho byly nohy miminka opravdu velké a chvilku po narození mu musel být podáván kyslík, jelikož měl problémy s dýcháním. Chlapec měl ihned po porodu 62 cm a 8,7 kg.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Chlapec je v dobrém stavu

Novorozenec naštěstí své dýchací problémy překonal za pomocí lékařů a mohl se vrátit zpět ke své matce. Gynekolog uvedl, že se jedná o neobyčejné dítě, protože má neuvěřitelně velký hlad a téměř každou minutu vyžaduje krmení. Podle něj jeho pláč není stejný jako u běžného dítěte, ale mnohem hlasitější. V této zemi se jedná o nejtěžší dítě, které se zde narodilo. Naposledy se v Indonésii narodilo dítě s nejtěžší vahou v roce 2007. To však mělo pouze 6,9 kg, a proto tento chlapec obsadil 1. místo.

Jak bude podle vás chlapec velký, až vyroste?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt