Simona šla jako obvykle nakupovat do Tesca a nestačila se divit. Bylo zavřeno kvůli mrtvým hlodavcům

Prodejnu inspekce zavřela, protože kvůli nepřijatelným hygienickým podmínkám nebylo možné vyloučit, že je v sázce zdraví nakupujících. Obchod už má zase otevřeno.

i Zdroj fotografie: Hadonos/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Realita českých obchodů je často poněkud nechutná. Nejenže tam zákazníci nacházejí nekvalitní nebo zkažené potraviny, výjimkou není ani nepořádek, špína a výskyt hlodavců. Když z podobných důvodů jeden obchod renomovaného řetězce zavřeli inspektoři, hodně nemile to zaskočilo čtenářku DámskéhoDeníku Simonu D. z Neratovic. „Nakupuji tam pravidelně a překvapilo mě, že mají zavřeno. Když jsem se dozvěděla proč, byla jsem v šoku,“ napsala nám do redakce.

Našli myší trus i uhynulé hlodavce

Státní zemědělská a potravinářská inspekce na svém webu Potraviny na pranýři informovala, že musela 19. ledna prodejnu potravin Tesco v neratovické ulici Na Výsluní uzavřít. „Uvnitř provozovny inspektoři zjistili stopy po působení hlodavců i výskyt plísní. S ohledem na nepřijatelné hygienické podmínky jsme kontrolované osobě uložili úplný zákaz užívání prostor,“ uvedla inspekce na svém facebookovém profilu.

Právě na internetu se paní Simona později dozvěděla, proč její oblíbená prodejna měla zavřeno. „Chtělo se mi zvracet. Vždyť já tam nakupuji jídlo, které pak dávám svým dětem. Je div, že z toho neonemocněly,“ rozčiluje se naše čtenářka. Ve skladu supermarketu inspektoři našli myší trus, těla uhynulých hlodavců i viditelnou plíseň „Z důvodu nepřijatelných hygienických podmínek nebylo možné vyloučit riziko pro zdraví spotřebitelů,“ dodala inspekce.

Všimla si špíny u regálů s pečivem

Prodejna ale nebyla zavřená dlouho. Už druhý den ji podle informací webu Potraviny na pranýři inspektoři zase povolili otevřít. „Prodejna v Neratovicích je již běžně otevřená. Nález mrtvého hlodavce se týkal pouze skladu, nikoliv naší prodejny. V prodejně inspekce nic nenašla. Nález jsme neprodleně odstranili a zaměstnance opětovně proškolili. Zákazníkům bychom se rádi omluvili za nepříjemnosti,“ cituje server TN.cz mluvčí Tesca Ivu Pavlouskovou.

⛔ Tesco v Neratovicích jsme dočasně uzavřeli kvůli výskytu plísní i působení hlodavců Státní zemědělská a potravinářská…

Zveřejnil(a) Potraviny na pranýři dne Úterý 23. ledna 2024

Nakupovat tam ale podle svých slov paní Simona už nebude. „Bylo pro mě pohodlné si tam skočit cestou z práce domů, protože mám prodejnu cestou. Už dřív jsem si všimla, že třeba v regálech s pečivem je špína. Ale že tam jsou i myši a plíseň, to mě nenapadlo. Budu raději chodit jinam,“ dodala čtenářka. Na DámskémDeníku jsme nedávno informovali i o prodejně Billa na pražském náměstí Republiky, kterou inspekce zavřela, protože tam našla hmyzí škůdce, včetně uhynulých jedinců, červů a kukel.

Co si myslíte o hygienických podmínkách v prodejnách?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články