Nadějná zpěvačka prohrála svůj boj se zákeřnou nemocí. Tohle bylo její poslední přání

Posledním počinem umírající hudebnice byla skladba na rozloučenou, kterou věnovala svému malému synovi. K jejímu překvapení si ji zamilovaly miliony lidí na celém světě.

Úmrtí svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Do uměleckého nebe odešla nadějná americká zpěvačka a skladatelka Cat Janice. V pouhých 31 letech podlehla zákeřné nemoci, kvůli které přišla i o hlas. Příběh o jejím boji se vzácnou formou rakoviny obletěl svět díky skladbě na rozloučenou, kterou těsně před smrtí natočila pro svého sedmiletého syna. O úmrtí hudebnice informovali blízcí na jejím instagramovém profilu s tím, že zemřela pokojně obklopená milující rodinou v domě, kde prožila své dětství.

Zákeřná rakovina se vrátila

Zdravotní problémy zpěvačky, která se narodila jako Catherine Janice Ipsanová, začaly v roce 2021, kdy si poprvé nahmatala bulku na krku. Když se zvětšila, navštívila lékaře. Ukázalo se, že jde o sarkom, což je vzácný zhoubný nádor. Hudebnice podstoupila operaci, chemoterapii a ozařování. Navzdory drastické léčbě dál psala písně, zpívala a své počiny sdílela na sociálních sítích. Původně se zdálo, že nad nemocí zvítězila.

Rakev na pohřbu

Příliš brzy nás opustila Čechy zbožňovaná zpěvačka. Celý život měla před sebou

Rakovina se ale vrátila a tentokrát udeřila s větší silou. Podle webu People zpěvačka skončila na jednotce intenzivní péče, protože už nebyla schopná sama dýchat. V lednu nastoupila do hospicu. Ještě předtím ale stihla natočit písničku na rozloučenou pro svého malého syna Lorena. Skladba Dance You Outta My Head dojala miliony lidí na celém světě a rychle se stala hitem internetu.

Výtěžek z písničky získá malý syn

Tak obrovským úspěchem písničky byla Cat Janice šokovaná. Na sociálních sítích se pak svěřila, že ji nahrála i proto, aby přinesla cosi pozitivního všem lidem bojujícím s rakovinou. „Má poslední radost by byla, kdybyste si poslechli mou píseň, protože veškerý výtěžek půjde mému synovi, kterého brzy opustím,“ cituje jedno z posledních vyjádření zpěvačky, která před svou smrtí převedla práva ke svým dílům právě na malého Lorena, televize BBC.

@cat.janice My dancing family you make me cry and im forever thankful for you!!!!! #danceyououttamyhead #cancer #songwriter #newmusic ♬ Dance You Outta My Head – Cat Janice

Po smrti hudebnice se o všechny záležitosti, včetně práv na písně, bude starat její bratr. Dá se očekávat, že rodina v blízké době zveřejní dosud nevydaná díla zpěvačky. „Jsme neskonale vděční za příval lásky, které se Catherine a naší rodině v posledních měsících dostalo. Cat viděla, jak se její hudba dostala tam, kde by ji nikdy nečekala, a odpočívá v klidu s vědomím, že bude i nadále zajišťovat svého syna prostřednictvím své hudby. Bez vás všech by to nebylo možné,“ uvedla na Instagramu rodina.

Co říkáte na zpěvaččinu skladbu pro malého syna?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články