Žena během těhotenství prožila nachlazení. Nevědomky tím své dítě odsoudila k doživotní noční můře

Mladá matka očekávala bezproblémový porod své holčičky. Byla proto naprosto zděšená, když se nedlouho poté u miminka projevila závažná nemoc.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se během celého těhotenství nepřihodilo nic, co by jakkoliv upoutalo pozornost jak matky Alicie, tak jejího muže, očekávali oba nastávající rodiče zdravé a krásné miminko. Malá holčička jménem Scarlett, jež se jim chvíli poté narodila, bude však žít navždy v opravdové hrůze a smutku. To všechno bylo zapříčiněno pouhou nepozorností lékařů a nenápadně působící drobností.

Zdánlivě vydařené těhotenství

Třiadvacetiletá Alicia Bell se rozhodla svůj tragický příběh vyprávět online. Žena přiznala, že běžné nachlazení během těhotenství změnilo život jejího dítěte v noční můru a zcela zničilo jeho budoucnost. Alicia dodnes nemůže uvěřit tomu, co kvůli běžné nemoci prožívá a jak velký smutek její malá holčička zažije.

Bell byla těhotná a bez komplikací porodila dceru Scarlett. Miminko se však narodilo se záhadnou vyrážkou a slyšelo jen na jedno ucho. Alicia na pozadí tragédie, která bude následovat, ani netušila, že jde o natolik vážnou věc.

Děvčátko projevilo známky nemoci

Dítě rostlo a vše se zdálo být v pořádku, ale Alicia si po pár měsících všimla, že začalo zaostávat za svými vrstevníky. Rodiče pro jistotu vozili holčičku k lékařům. „Seděla nakřivo, nemohla si hrát jako ostatní děti. Scarlett se pokoušela chytit chrastítko a ono jí prostě vypadlo z ruky. Dle doktorů bylo vše v pořádku, ostatní děti údajně dožene, ale to se nestalo,“ řekla matka. Podezření rodičů rostlo, avšak ze strany lékařů byla odpověď pokaždé stejná. Rozhodli se, že takto to dál nepůjde, a malou Scarlett odvezli do nemocnice na vyšetření.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rodiče chtěli znát diagnózu

V 10 měsících byla Scarlett převezena do nemocnice s plicní infekcí. Holčička strašlivě sípala. Magnetická rezonance ukázalo poškození mozku dítěte. Další studie odhalily, že to způsobuje cytomegalovirus, kterým se dívka nakazila v matčině lůně.

Pak si Alicia vzpomněla, že jednou během těhotenství onemocněla. Připadalo jí to jako obyčejná rýma, takže necítila potřebu to nějak více řešit. Podle lékařů se ale zřejmě nemoc matky podepsala i na miminku. Pokud by matka a dítě byly kdysi léčeny vhodnými léky, mohlo se předejít následným hrůzným událostem.

Nešťastná matka varuje těhotné ženy

Scarlett je nyní dva a půl roku. Sedět umí jen s pomocí speciální podpěry a chůze nepřipadá v úvahu – dívka nemá sílu unést vlastní váhu. Rodiče mají neustálý strach, zda se situace ještě nezhorší. Alicia proto nyní vytváří petici, kterou by zajistila, že všechna miminka budou podrobena hloubkovým porodním vyšetřením, aby se předešlo opakování noční můry s ní a její holčičkou. Sama by na to nepřišla, jelikož jsou příznaky cytomegaloviru totožné s běžným onemocněním.

iZdroj fotografie: Pexels

Nemoc, kterou nepoznáte

Cytomegalovirus je pohlavně přenosné virové onemocnění, jež je celosvětově rozšířené. Vyskytuje se ve formě nachlazení, nebo je asymptomatické. Vyznačuje se slabostí, malátností, bolestmi hlavy, kloubů, rýmou, zvětšením a zánětem slinných žláz. Největším nebezpečím pro plod je primární infekce v raných fázích těhotenství, protože často způsobuje tvorbu vrozených vývojových vad dítěte. Alicia apeluje na časté prohlídky u lékaře a nulovou lehkovážnost.

Jak často chodíte na preventivní prohlídky?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články