Na internetu řádí skupina podvodníků, kteří přes počítač okrádají neopatrné ženy

Pokud jste ještě neslyšeli pojem „pastevci“, nevadí. My vám vysvětlíme, o jakou skupinku internetových podvodníků se jedná, jaké mají zájmy, i jak volí své oběti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

„Pastevci“ jsou osoby, mohou to být muži i ženy, kteří si po internetu získají srdce své oběti, která přestane být opatrná a může tak přijít úplně o všechno. I přes to, že se touto činností může zabývat muž i žena, se jedná o činnost, která je více typická pro muže, kteří se zaměřují na zranitelné ženy. Proto se prevence, která se proti těmto podvodníkům vede, zaměřuje zejména na ženy, které jsou z hlediska falešné virtuální lásky snadnější cíl než muži. Tito podvodníci většinou sídli za mořem, velmi často je policisté vystopují v Africe. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Na internetu není nijak bezpečno

Neustále se zvyšující riziko

Internet a moderní technologie nabývají čím dál více na síle. To bohužel těmto podvodníkům jen nahrává do karet. Internet, moderní technologie a sním spojené aplikace nás ovládají čím dál více. Dávají nám obrovské možnosti spojit se i s úplně cizími lidmi za mořem, které jsme nikdy neviděli. A právě to se stává lovištěm podvodníků. Jejich účelem je vyždímat z obětí veškeré vlastnictví a jsou ochotní využít veškeré prostředky, které moderní svět plný technologií nabízí. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Některé skupiny podvodníků mají i své specifické názvy

Není žádnou neznámou, že se „pastevci“ zaměřují zejména na lidi, kteří jsou psychicky zranitelní. Jsou pro ně totiž mnohem snazším cílem než kdokoli jiný. Na internetu lze najít plno osob, kteří prožili něco, s čím se špatně vyrovnávají, jsou zranitelní, zoufalí a na internetu se snaží hledat opravdové city. Přesně na tuto skupinu lidí se zaměřují takzvaní „pastevci“, kteří si získají srdce těchto lidí a ti se jim plně otevřou. Pro predátory je pak velmi snadno získat od nich veškerý majetek, který mají. 

Psychicky slabí jedinci

iZdroj fotografie: Pixabay
Koho si dané skupiny podvodníků vybírají?

Internetoví predátoři se zaměřují zejména na lidi, kteří jsou aktuálně ve špatné psychické kondici. Právě psychicky slabý cíl je totiž tou nejsnazší kořistí v síti celého internetu. Tito zločinci zpravidla své objeti naslibují hory doly, zejména pak lásku, peníze, štěstí a spokojený život. Tyto objeti jsou tak uvězněny v emoční bublině, se kterou si neumí poradit. Falešná láska v nich vzbuzuje pocit štěstí, nový smysl života a domnívají se, že s novým partnerem prožijí ten nejspokojenější zbytek života. Bohužel se ale pletou. Místo skutečného společného pohádkového života nastanou jen nové a nové žádosti podvodníka o finanční podporu a prostředky, díky čemuž zamilovaná osoba o všechno velmi rychle přijde. 

Skutečný příběh

Přesně takovéto případy se dějí. Každý z nich se zdá být originální, ale v jádru je každý stejný. Vždycky jde o zdánlivě zamilovaný pár se slibnou budoucností, kdy jeden z nich je oběť a druhý predátor. Výsledek lovu predátora je ten, že získá finanční prostředky od oběti, které nic nezbyde. I to je případ jednoho muže, který se údajně seznámil s blonďatou a modrookou ženou na sociálních sítích, do které se zamilovat. Bohužel se mu nepodařilo prohlédnout past a posílal další a další peníze, dokud o všechny nepřišel. 

Tento muž je staršího věku a žije ve Švýcarsku. Zažil mnohá zklamání z lásky a zrovna se pral s těžkým rozchodem, když si ho na internetové sociální síti vyhlédla mladě vyhlížející modrooká žena s blonďatými vlasy, se kterou si začal dopisovat. Dozvěděl se, že žije údajně ve Francii. Tato virtuální komunikace probíhala celé dlouhé týdny. Posílali si fotografie a psali si. Dokonce se po internetu dali dohromady a utvořili údajný pár. A právě po několika týdnech společné příjemné komunikace začala žena muže žádat o peníze. Ten byl natolik zaslepený virtuální láskou k ženě, že jí postupem času poslal všechny své finance včetně úspor. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Jejich techniky jsou velmi propracované a fungující

Vzdělání nehraje roli

„Pastevci“ napadají lidi bez ohledu na vzdělání. Když se člověk potýká s psychickou nepohodou a prodělává nepříjemné období, je jedno, zda se jedná o člověka vysokoškolsky vystudovaného, nebo o člověka bez vzdělání. Pravdou je, že naletí oba stejně snadno, jsou rychlým a snadným cílem. A to je právě i případ tohoto muže, který je vystudovaným ekonomem s velkými zkušenostmi a dobrými pracovními výsledky. Ani ekonomické vzdělání ho neuchránilo před finanční zkázou. 

Zdroj: TV5 Monde

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články