Myslela si, že našla muže svého života, ten ji však ukradl 2,5 milionu korun. Kriminalisté varují před novými podvody na internetu

S podvody na internetu se setkáváme čím dál více. Velmi důležité je vědět, jak se před nimi chránit, abyste nepřišly o všechen svůj majetek. Internetoví podvodníci jsou čím dál zdatnější.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všichni nám neustále vtloukají do hlavy, že internet je sice kamarád, ale dokáže být velmi nebezpečný. Neustále slýcháme o internetových podvodech, máme informace a poznatky, jak se chránit a stejně to nestačí. Podvodníci dokáží být prozíraví, umí si najít slabou oběť, a tu pak úplně vyždímají. I to je případ této důchodkyně, která si myslela, že našla opravdovou lásku. Místo toho si kvůli údajnému milenci půjčila 2,5 milionu korun, o které přišla.

Důchodkyně se do podvodníka zamilovala i přes to, že ho nikdy v životě neviděla. Takového podvodníka je velmi složité vypátrat a nikde není jistota, že se jí peníze jednou vrátí zpět. Vy si z chyby, kterou tato žena udělala, můžete vzít ponaučení a ochránit se tak před podobným podvodem. Důchodkyně si s mužem pouze dopisovala a podařilo se jí při tom přijít o 2,5 milionu korun. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Podvodníci chtějí peníze. Klidně i přes internet

Důchodkyně si půjčila peníze

Důchodkyně ovdověla a svůj zármutek se snažila snížit pobytem na internetu. Tak narazila na muže, se kterým si dlouhé týdny dopisovala přes internet pomocí emailu. Žena si myslela, že našla svou opravdovou lásku. Tato komunikace fungovala jako vztah na dálku. Bohužel se ale ukázal opak a důchodkyni tento vztah nadělal zřejmě doživotní finanční problémy. Muž po nějaké době komunikace začal důvěřivou důchodkyni žádat o peníze, které mu ochotně posílala.

Dušoval se, že peníze opravdu potřebuje, když mu důchodkyně dala všechno, co měla a poslala mu i peníze, které si kvůli němu půjčila, slehla se po „milenci“ zem.  Peníze si půjčila u nějaké nedůvěryhodné organizaci, která půjčila peníze každému. Zadlužila se natolik, že jedla pouze dva suchary denně, pohlcovalo ji špatné svědomí a výčitky, jenže si s touto bezvýchodnou situací nedokázala poradit. Případu se nakonec ujali místní kriminalisté.

iZdroj obrázku: Pixabay
Místo lásky čekalo ženu nemalé finanční vydání

Těžký případ pro kriminalisty

Když se o tomto případu dozvěděli místní kriminalisté, věděli, že vypátrat peníze a pachatele rozhodně nebude lehký úkol, ale pustili se do toho. Důchodkyně se v době přijetí případu jevila jako velmi vystresovaná osoba ve stavu extrémní nejistoty. I tento podvodník, jak je u podvodníků zvykem, poskytnul důchodkyni veškeré informace o sobě falešné, tudíž je velmi obtížné tuto osobu vypátrat. A navíc, pokud je pachatel cizinec, může být velmi obtížní tohoto jedince odsoudit. 

Jaké oběti podvodník volí

Na tuto otázku je poměrně snadná odpověď. Internetový podvodním si hledá takovou kořist, která je pro něho snadno dosažitelná. Oběť, u které má jistotu, že ji získá. Pro internetové podvodníky je charakteristické, že si volí právě osoby, které jsou v současné situaci, kterou prožívají, psychicky slabé. Tito lidé jsou psychicky tak slabí, že nedokáží zvážit rizika a možné následky, a díky tomu není vůbec těžké je přemluvit, aby poslali větší obnos peněz. Jsou velmi prozíraví, jejich hlavním cílem je získat si srdce druhé osoby, tím pádem i důvěru a oběť se díky tomu velmi snadno podvolí žádostem osoby na druhém konci internetu. Podmanit si osobu, která prožívá psychicky náročné období, není vůbec nic složitého, právě taková osoba je pro pachatele tím nejsnazším cílem. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Podobné tipy podvodů jsou na internetu velmi časté

Chraňte se před internetovými podvody

Nyní už víte, jak vypadá typický model internetového podvodníka a jak tyto žádosti o peníze probíhají. Víte tedy i to, na co si při internetové komunikaci dávat pozor. Ted se podíváme na to, jaké existují možnosti, abyste se před těmito podvodníky mohli chránit. Asi nejdůležitější rada je ta, že musíte být vždy opatrní a důvěřovat jen lidem, které znáte osobně. Pachatelé se zaměřují na zranitelné lidi, kteří nejsou v psychické pohodě. Snadnějším cílem je pro ně také osoba důchodového věku, která neumí používat internet. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Na internetu není nijak bezpečno

Ve svém emailu můžete narazit na zprávy, které vám oznamují, že jste získali nějaké peníze, ať už je to výhra v loterii, dědictví či jiné zprávy o získání peněz. V žádném případě tyto emaily neotvírejte a nikdy neuvádějte údaje své platební karty ani heslo od bankovního účtu. Pokud by vám někdo chtěl peníze opravdu poslat, lze to i bez těchto údajů, které jsou jen pro vaši potřebu.  Držet na paměti byste měli také to, že o údaje k vaší platební kartě či vašemu platebnímu účtu si nemá právo říkat žádná společnost ani organizace. A to dokonce ani vaše banka, u které máte vedený účet. Dejte si proto pozor na vlnu podvodných emailů, které pracují s neznalostí lidí.

Zdroj: TVinfo 

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články