Muž byl nalezen živý poté, co ho rodina před 9 lety prohlásila za mrtvého. Vnuk měl ohromnou radost

Před 9 lety prohlásila rodina svého dědečka za mrtvého, nyní jej ale našli na ulici policisté. Vnuk nemohl uvěřit, že je muž celou dobu ve skutečnosti naživu.

starý bezdomovec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Muž jménem Zhuo Kangluo před devíti lety zahynul při velké autonehodě. Nebo si to alespoň celá jeho rodina myslela, když ho v roce 2014 po dlouhých týdnech smutku prohlásila za mrtvého. Jenže vše bylo trošku jinak a jejich dědeček ve skutečnosti nikdy při autonehodě nezemřel. Jako první to nedávno zjistili policisté, když ho našli na ulici.

Nechtěl jim odpovídat

Zhua potkali strážníci na nádraží, když seděl na lavičce. Byl už večer a venku poměrně zima, navíc z nástupiště už žádný vlak neměl odjíždět. Mysleli si nejdřív, že jde o některého z místních bezdomovců, ale tohoto muže zde viděli poprvé. Zeptali se ho proto, kam má namířeno a proč zde stále sedí, ale odmítal jim na cokoliv odpovědět.

Měli o něj strach

Starého muže proto naložili do auta a rozhodli se jej pro jistotu odvézt na policejní stanici, aby se mu něco nestalo. Jenže muž jim i po několika vyčerpávajících hodinách odmítal říct, jak se jmenuje a kde bydlí. Provedli mu proto testy DNA a začali hledat shodu v jejich rozsáhlé databázi. Nakonec našli shodu s ženou, která se ukázala být jeho dcerou. Ta ovšem vůbec netušila, že její otec ještě žije.

rakev na pohřbu iZdroj fotografie: Depositphotos

Mysleli si, že zemřel

Dědeček Zhuo bydlel dlouhé roky v pečovatelském domě daleko od zbytku rodiny. V roce 2014 se v tomto kraji odehrála tragická nehoda autobusu, při které zemřel muž, který mu byl nesmírně podobný. Když policie pátrala po jeho totožnosti, ozvala se Zhuova rodina s tím, že je to zřejmě jejich dědeček. Od té doby se sžili s myšlenkou, že o něj nadobro přišli.

Utekl a nechtěl se vrátit

Realita ovšem byla taková, že Zhuo začal trpět psychickými potížemi a z pečovatelského domu se v roce 2014 rozhodl utéct. Celých 9 let žil na ulici, než si ho toho osudného dne všimla skupina policistů na nádraží. Když k němu přivedli jeho vnuka, ani jeden nemohl věřit svým očím. V tak šťastné shledání po letech rozhodně nedoufali.

Jak byste reagovali na místě vnuka?

Zdroj: TheSun
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články