Když muž zjistil, že mu ledvinu darovala jeho dcera, rozplakal se. Udělala to tajně

Nemocný muž z USA byl čerstvě po transplantaci ledviny, když za ním do pokoje přišel jeho dárce. Jakmile celou situaci pochopil, propukl v pláč.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tento příběh je jako vystřižený z nějakého filmu. Šedesátiletý John ze Spojených států amerických trpěl vážnou nemocí ledvin, na kterou nezabírala dostupná léčiva. Proto se doktoři rozhodli, že jej zařadí na seznam pacientů čekajících na transplantaci. Když se po operaci vzbudil, čekalo ho na jeho pokoji dojemné setkání s dárcem.

Jeho nemoc se zhoršovala

John řadu let trpěl IgA nefropatií, což je vážné chronické onemocnění ledvin, které vzniká v důsledku diabetu. Vede k výraznému poklesu funkce ledvin a velmi obtížně se léčí. Pokud léky nezabírají, je nutno přistoupit k transplantaci poškozeného orgánu, což byl i případ tohoto muže. Jeho stav se týden od týdne zhoršoval.

infuze v nemocnici iZdroj fotografie: Depositphotos

Dostala ohromný nápad

Když toto téma nadnesl u rodinného stolu, jeho manželka s dcerou ihned začaly přemýšlet, jak by mu mohly pomoci. Jeho 25letá dcera Delayne navrhla, že mu daruje svou ledvinu. Celý proces by se tím velmi zjednodušil a zrychlil, protože by to Johna ušetřilo dlouhého čekání na vhodného a kompatibilního dárce.

Kategoricky to odmítl

Její otec o tom ale nechtěl ani slyšet a okamžitě tento nápad zavrhl. Nechtěl pro svou dceru žádné komplikace a omezení. Bál se o její zdraví a život, protože před šestnácti lety přišel o svého malého syna, který podlehl vážné rakovině. Delayne se mu ale rozhodla lhát a vymyslela chytrý plán, jak mu pomoci, protože to nechtěla takto nechat.

Operační sál iZdroj fotografie: Depositphotos

Udělala to tajně

Delayne kontaktovala lékaře a 8 měsíců se tajně připravovala na darování ledviny. Podstoupila mnoho testů, ale nakonec se vše povedlo a zdárně došlo až k operaci. „Sice mi to táta zakázal, ale já si řekla, že to stejně udělám. Je mi jedno jestli se mnou přestane mluvit nebo mě vykopne z domu. Aspoň bude mít dobrý život, aniž by musel být neustále pod kontrolou lékařů,“ řekla Delayne.

Nevěděl, co má říct

V srpnu se lékaři ozvali Johnovi, že pro něj konečně našli vhodného dárce. „Vůbec jsem nevěděl, co mám říct. Došla mi slova. Lidé jsou na čekacích listinách i několik let a pro mě se dárce našel takto rychle,“ říkal překvapeně. Brzy se zúčastnil všech předoperačních vyšetření a za pár hodin mohl jít na sál ke zkušenému týmu chirurgů.

Dojemné shledání

Když se muž po operaci probudil, čekalo ho obrovské překvapení. Do jeho pokoje přišla v nemocniční košili jeho dcera Delayne a jemu bylo najednou všechno jasné. Okamžitě se rozplakal, dojetím i radostí. „Já věděl, že něco celou tu dobu chystáš!“ řekl dceři, která mu s úsměvem odpověděla: „Já vždycky něco chystám, tati.

@delayne_i watch my dad find out that I was his anonymous kidney donor after keeping it a secret for 8 months 🥹 grab a tissue! ##fyp##kidneydonor ♬ original sound – Delayne

Jak byste reagovali na místě tohoto muže?

Zdroj: DelayneI
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství