Ani přes krutou nemoc ji nepřestal milovat: Muž pro svou ženu trpící demencí udělal nádherné gesto

Svým naprosto originálním gestem muž všem ukázal, jak moc svou těžce nemocnou ženu trpící demencí miluje.

Starší manželský pár i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lidé si ve svatební den slibují věrnost, lásku a oddanost až do konce svých dní. Někteří ale bohužel tato slova neberou vážně, slib nedodrží, naopak se po letech začnou nenávidět. Ovšem australští manželé jsou důkazem toho, že i v těžkých chvílích a v nemoci dokáží držet při sobě, a ostatním dokazují, jak velkou lásku k sobě cítí. Totiž to, co udělal muž pro svou manželku, by dokázal jen málokdo.

Život jim změnila ženina těžká choroba

Když byla před čtyřmi lety Maureen diagnostikována Alzheimerova choroba, ranilo to nejen ji, ale především jejího manžela Jima. Po veškerých vyšetřeních si manželé vyslechli kruté sdělení, a to, že žena pravděpodobně nepřežije víkend. Ona ale ukázala, jak silná je, že se snadno nevzdá, a dodnes doprovází svého manžela na jejich pravidelných procházkách.

Maureen trpí silnou demencí a její stav se za ta léta rapidně zhoršil. Jak ale zmiňuje i web ManlyObserver, Jim se své ženě snaží zajistit co nejlepší život. Každý den totiž může být jejím posledním. Pravidelně spolu třikrát týdně vyrážejí na oběd, kávu a procházky, při nichž si muž všiml nemilé situace. Jeho žena se totiž snaží mávat na lidi kolem a zdravit je, oni ale jejímu chování nerozumí a ignorují ji, což Maureen očividně velmi mrzí. A tak se Jim rozhodl udělat pro svou paní něco speciálního.

Jeho gesto dojalo nejednoho člověka

Navštívil místní podnik, aby zde s majitelkou prodiskutoval svůj nápad. Ta byla velmi nadšená a společně vymysleli potisk na tričko. Když bylo hotovo, muž byl naprosto nadšený. V obchodě pravidelně nakupuje potištěná trička, která nosí při procházkách se svou milovanou manželkou. Stojí na nich: „Moje žena má demenci, prosím, pozdravte ji.“ Majitelka obchodu na svém instagramovém profilu sdílela toto mužovo dojemné gesto, které inspirovalo mnoho dalších. Ti si totiž pořídili podobná trička pro své příbuzné.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený CRE8withJAZ (@cre8withjaz)

Od té doby, co má Jim tričko na sobě, kolemjdoucí lidé jeho manželku nadšeně zdraví, mávají jí, což ji dělá velmi šťastnou. Maureen a Jim letos oslavili neuvěřitelné 55. výročí svatby. Muž se snaží vytěžit maximum z každé jejich společně strávené chvíle a denně své ženě dokazuje svou lásku a oddanost. Je smutné, že starší lidé vědí, co znamená opravdu milovat, což dokazuje také video, jež zachytilo romantické gesto, které jsme na DámskémDeníku nedávno zveřejňovali. Mladí se mají rozhodně co učit.

Co říkáte na mužovo gesto?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články