Mladý muž prokázal nádherné gesto 88leté seniorce, kterou potkal před nástupem do letadla. Zachoval se jako gentleman

Nečekanou šlechetnost projevil mladý muž, který se po rozhovoru se starší dámou v letištní hale rozhodl, že jí splní malý životní sen.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V letištní hale se mladý muž Jack dal do řeči se starou afroamerickou ženou Violet a velmi dobře si rozuměli. Svěřila se mu, že dříve pracovala jako zdravotní sestřička, je jí 88 let, letí domů do Londýna po návštěvě své dcery v New Yorku a jejím tajným snem je cestovat první třídou. V tu chvíli netušila, jak rychle se její sen vyplní. Brit Jack měl v kapse totiž letenku na palubu první třídy, které se za pár okamžiků plánoval dobrovolně vzdát.

Splnil ženě její dlouholetý sen

Stařičká Violet je i přes svůj věk velmi čiperná dáma, která se nebojí životních výzev. Bezprostřední rozhovor s ní na mladého muže zřejmě udělal dojem, když se rozhodl k nebývale šlechetnému činu. Poté, co se mu Violet svěřila se svým snem cestovat první třídou, ihned po nástupu do letadla ji Jack vyhledal v ekonomické třídě a požádal ji o výměnu sedadel. Žena bez váhání souhlasila.

Letuška Leah Amy ze společnosti Virgin Atlantic, v jejímž letadle se příběh odehrál, pomohla staré dámě s přesunem k jejímu novému místu v první třídě. Ještě předtím si však pořídila snímek obou aktérů podivuhodného příběhu, který zveřejnila na své Facebookové stránce.

Mezi celebritami nejoblíbenější pasažéři

Příběh, který Leah Amy zveřejnila na svém Facebooku, se stal virální senzací. Netrvalo dlouho a sdílely jej tisíce lidí. „Během stovek letů, které jsem podnikla, jsem se starala o fotbalisty, supermodelky a některé filmové hvězdy. Ráda bych vám pověděla o svých dvou nejoblíbenějších pasažérech,“ napsala k fotografii mladého muže a staré ženy.

To je Jack a Violet. Jack si se svou rodinou koupil místa v první třídě v letadle z New Yorku do Londýna. Když se ale dostal na palubu, vyhledal Violet v ekonomické třídě a vyměnil si s ní sedadla,“ píše Leah Amy. Pak namísto ženy obsadil sedadlo vedle toalet a po zbytek letu nic nežádal. Udělal to čistě z laskavosti svého srdce. Měli byste vidět její tvář, když se chystala jít po večeři spát!“ vzpomíná letuška na mimořádný let, na nějž nikdy v životě nezapomene.

Co si myslíte o zvláštním gestu tohoto mladého muže?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund