Muž porovnával ceny potravin v Egyptě: Hodnoty jsou atraktivní především pro nás, pro místní už tolik ne

Cestovatel, který své zkušenosti sdílí online, porovnával ceny potravin v Egyptě. Za velký nákup pro celou rodinu zaplatíte minimálně o polovinu méně, než jste zvyklí.

                   

Egypt je oblíbenou destinací mnoha turistů. Láká svou cenou i vyžitím. Spousta resortů nabízí zasloužený odpočinek, kde můžete trávit čas sami, s partnerem, ale i s dětmi. Nemluvě o architektonických památkách v podobě pyramid. Co si ale návštěvníci velmi pochvalují, jsou místní ceny. Cestovatel Patryk Suracki, který sdílí zkušenosti z cest na svém profilu na YouTube innastronaświata, se vydal do místního Carrefouru, kde byl mile překvapen.

Dovolená v Egyptě se vám neprodraží

Ačkoli většina turistů využívá služeb all inclusive, není vyloučené, že si během své návštěvy nenakoupí pár drobností navíc. Není však řeč o suvenýrech, ale o běžných potravinách a nápojích. Mladý muž se vydal do obchodu Carrefour, kde hledal stejné produkty, jaké si můžete pořídit i v jiných zemích. Byl mile překvapen místními cenami.

Egyptská libra, měna, jakou se platí v Egyptě, je v přepočtu 0,74 českých korun. Nyní můžete snadno porovnat ceny egyptských a českých obchodů. Například velká láhev nápoje Schweppes stojí méně než 16 korun. Stejně tak je to u oblíbených sycených limonád v plechovkách, které zde můžete pořídit za pouhých 8 korun. Dáváte-li raději přednost čisté vodě, nezaplatíte za láhev více jak 5 korun – a věřte, že vody v Egyptě vypijete až až.

stánek s potravinami iZdroj fotografie: Freepik

Stejně atraktivní jsou ceny potravin

Neméně atraktivní jsou i ceny potravin. Šťavnaté mango si můžete vychutnat od 23 do 52 korun za kilo. Mrkev 20 korun za kilo, brambory 15 za kilo, cibule 20 korun za kilo atd. A maso? Takové mražené kuře můžete v Egyptě koupit do 90 korun. Je to až k nevíře, kolik byste utratili za standardní nákup pro celou rodinu na týden. Ceny nejsou ani poloviční, v některých případech jsou třetinové.

Samozřejmě je ale potřeba uvést i druhou stránku, ne všechny produkty jsou zde o tolik levnější. U některých jsou ceny srovnatelné, jiné jsou dokonce dražší. Například máslo a sýry v Egyptě pořídíte celkem draze. Jak se ale ukázalo, pro místní obyvatele je drahé téměř všechno. V roce 2022 se průměrná mzda kvůli inflaci pohybovala kolem 9 200 egyptských liber, v přepočtu tedy něco kolem 6 800 korun českých. Ceny jsou tedy atraktivní pouze pro turisty.

@patryksuracki Jak oceniacie ceny art. spożywczych w Egipcie? #travel #traveltiktok #podroze #podróże ♬ dźwięk oryginalny – innastronaświata

Kolikrát jste už navštívili Egypt?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články