Muž na vlastní oči viděl nehodu. Přestože obě auta ihned vzplála, přispěchal lidem na pomoc, aby je z hořícího pekla vysvobodil

Po děsivém čelním střetu zůstala v jednom z vozů zaklíněná řidička, která křičela bolestí. Statečný zachránce ale navzdory nervy drásající situaci zachoval klid.

Hořící havarovaný automobil i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Teoreticky každý dobře ví, jak se má zachovat, když dojde k dopravní nehodě. V kostce řečeno má zastavit vůz, přivolat složky integrovaného záchranného systému a snažit se poskytnout první pomoc obětem. Pokud se ale u nějaké havárie opravdu nachomýtne, začnou pracovat nervy, stoupá adrenalin a často se stane, že člověk nedokáže zachovat chladnou mysl a prostě neví, co dělat. Takovým motoristou ale není řidič Uberu, který se stal svědkem děsivé nehody.

Zafungovaly instinkty i výcvik

Kvůli špatnému počasí došlo k hrůzostrašnému čelnímu střetu dvou automobilů na dálnici 43 u amerického města Lake Oswego. Řidič Uberu na částečný úvazek Mike Phung byl šokovaný. K havárii došlo před jeho vozem. Palubní kamera zaznamenala, jak jen těsně projel kolem a jeho auto zasáhly odlétávající trosky. „Prostě mě to samozřejmě překvapilo. Bylo to šílené. Bylo to naprosto šílené,“ cituje reakci řidiče server Shareably.

Smrtelná hromadná nehoda. Srazily se čtyři osobní automobily a nákladní auto

Navzdory nervy drásající situaci ale zachoval klid. Ostatně byl na podobné krizové situace zvyklý. Byl totiž vojenským zdravotníkem, který sloužil na několika misích v Iráku. Přestože se sám právě zotavoval ze zranění ruky, jeho instinkty a výcvik se okamžitě projevily i u nehody. „Na zlomek vteřiny jsem si ale v duchu pomyslel: Kde jsi? Co se děje? Říkal jsem si, že jsem tam zase zpátky, ale hned jsem si uvědomil, že ne,“ svěřil se televiznímu kanálu Fox12.

Kdyby nezasáhl, žena mohla zemřít

Okamžitě se vydal ke změti plechů, aby pomohl zraněným. Náraz způsobil, že oba vozy vzplály. Naštěstí se podařilo jednomu z řidičů, který měl lehčí zranění, vydrápat se z trosek vozu po svých. Mnohem hůř na tom ale byla druhá řidička Holly Morrisová, která zůstala uvězněná v autě. „Přední dveře byly poškozené, takže jsem je nemohl otevřít. Řidička celou dobu křičela bolestí. Pořád jsem jí opakoval, že to je v pořádku, ale že odtamtud musíme vypadnout, protože auto hoří,“ vypráví Phung.

Bývalému vojenskému zdravotníkovi se ale s pomocí ostatních motoristů podařilo ženu odtáhnout do bezpečí. Později ji záchranka s kritickými zraněními převezla do nemocnice. Když se dostala z nejhoršího, Phung ji navštěvoval. Když za mnou přišel do nemocnice poprvé, přesně jsem věděla, kdo to je. Pamatovala jsem si z té nehody jeho hlas. Byla jsem tak ráda, že ho vidím. Kdyby tam nebyl, zemřela bych. On mi zachránil život,“ řekla televizi Morrisová.

Co říkáte tomu, že muž riskoval svůj život, aby vytáhl řidičku z hořící pasti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články