Byl mrtvý 23 minut a podle svých slov šel do pekla. Popsal, co viděl, minutu po minutě: „Teď už věřím, že je to skutečné“

Klinická smrt nastává, když duše opustí tělo, ale rozhodne se vrátit. Svůj impozantní příběh popsal také Bill.

Muž tunel i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Jsou věci mezi nebem a zemí. Přestože můžete mít zcela racionální myšlení, jistě se najde mnoho případů, které vás nutí k zamyšlení a pro které zkrátka neexistuje vysvětlení, jež by bylo vědecky podložené. Svou zkušenost s klinickou smrtí uvedl také americký občan Bill Weise. Jako zážitky blízké smrti jsou vzpomínky těch, kteří na okamžik překročili pomyslnou hranici mezi životem a smrtí a nakonec se vrátili, píše web RFHobby. Bill podle všeho opustil své tělo na dlouhých 23 minut. Avšak nevzpomíná na to rád.

Cesta do pekla

Lidé před svým skonem vidí všelijaké věci. DámskýDeník například zveřejnil příběh lékaře, který zasvětil celou svou kariéru paliativní péči, v rámci níž zkoumal na stovkách umírajících jejich poslední minuty před úmrtím. U Billa ale byla situace jiná. Žil si svůj prostý život a večer si šel lehnout jako každý jiný den. Nic nenasvědčovalo tomu, že noc na 23. listopadu 1998 bude v něčem odlišná od všeho, co kdy předtím zažil.

Bill tvrdí, že přestože byl fyzicky naprosto zdráv, tu noc jeho tělo opustila duše. Dopodrobna následně popsal vše, co prožil, dokonce vydal i knihu, která vyšla v mnoha jazykových mutacích. Podle svých slov celých 23 minut strávil v pekle, do kterého jeho duše sestoupila tmavým a dlouhým tunelem. Ocitl se poté v místnosti, která připomínala vězeňskou celu. Byl zde neskutečný zápach. Nechutný smrad jej provázel každou sekundou pekla.

Fyzická bolest a utrpení

Přestože se jednalo o „pouhých“ 23 minut, pro Billa to byla věčnost. Ve své knize popisuje také setkání s démony a zatracenými dušemi lidí, kteří si svým chováním vysloužili strávit věčnost v těchto místech. Dokonce popsal, jak na něj zlé duše zaútočily a působily mu vyloženě fyzickou bolest, přestože jeho tělo leželo doma v ložnici. Když se poté Bill doma probudil, nic nenasvědčovalo známkám ublížení.

Peklo iZdroj fotografie: Piqsels
Billa provázeli démoni a zlé duše, které jej napadaly.

Proč se ale vrátil zpět? Dle jeho slov Bůh chtěl, aby poznal peklo a varoval před ním ostatní smrtelníky, píše web CBN. A to Bill i dělá. Přednáší, zkoumá Bibli a jiné náboženské texty, které by mu měly osvětlit jeho příhodu. „I když nevěříš mému příběhu, doufám, že budeš věřit písmům a stejně se vyhneš peklu,“ říká s oblibou Bill.

Jak podle vás peklo vypadá?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články