Mladý muž si z legrace udělal těhotenský test. S pozitivním výsledkem se pochlubil přátelům. V tu chvíli netušil, co to znamená

Mladík se z dlouhé chvíle rozhodl udělat si těhotenský test. Když se na něm objevily dvě čárky, byl v šoku. A ještě víc byl překvapen, když zjistil důvod pozitivity testu.

pozitivní test i Zdroj fotografie: Squirreltime / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Nejrychlejší a nejběžnější způsob, jak zjistit těhotenství, je zakoupení těhotenského testu, který je třeba udělat přesně podle návodu. Některé nedočkavé ženy testují již před vynecháním menstruace. V mnoha internetových diskuzích se však dozvídáme, že takovéto testy určitých značek mohou ukázat falešný pozitivní výsledek, což mnoho žen snažících se o miminko zklame. Nedávno se však na internetu objevilo video, kde se pozitivním těhotenským testem chlubil muž. To však ještě netušil, jaké nebezpečí mu hrozí.

Z legrace si mladík udělal těhotenský test

Mladík se jednoho dne velice nudil, a tak se rozhodl, že si z legrace udělá těhotenský test. Když na něj načůral, velice jej překvapilo, že mu test ukázal dvě čárky, tedy jasně pozitivní výsledek. S tímto zjištěním se pochlubil na sociálních sítích, kde jeho příspěvek vyvolal velké emoce a rychle se stal virálním, což uvedl také web SkyNews. Mezi záplavou komentářů však mladíka jeden zaujal a velmi znepokojil.

Jeden z internetových uživatelů mu totiž napsal, že mu nejspíš hrozí velké nebezpečí. Varoval ho před tím, že může trpět rakovinou varlat, což v některých případech značí u můžu právě pozitivní těhotenský test. Poradil mu, aby co nejdříve navštívil onkologické pracoviště a nechal se vyšetřit. Muž tedy tak učinil a k lékaři si raději zašel. Ten mu opravdu našel malý nádor na pravém varleti.

Těhotenský test může odhalit jen určité typy rakoviny

Lékaři sice potvrdili, že pozitivní těhotenský test opravdu může odhalit rakovinu varlat, ale nelze se na to spolehnout, protože se tak děje jen u některých typů tohoto onemocnění, což zmiňuje také web MdAnderson. Při určitých variantách rakoviny varlat se do moči dostává hormon hCG, který u těhotných žen produkuje placenta, a tedy způsobuje pozitivitu těhotenských testů. U ostatních typů však k tomuto nedochází, proto by použití testů na zjištění gravidity mohlo v případě negativního výsledku muže falešně ujistit, že rakovinou varlat netrpí.

Máte-li podezření, že byste mohli trpět rakovinou varlat, raději okamžitě navštivte lékaře. Mezi nejčastější symptomy tohoto onemocnění patří neobvyklé změny na těchto intimních partiích, jako jsou nebolestivé bulky nebo zvětšení, pocity tlaku nebo ostré bolesti v šourku či varlatech. Rakovina varlat je ve srovnání s ostatními typy tohoto vážného onemocnění velmi vzácná, přestavuje totiž pouhé 1 procento všech rakovin vyskytujících se u mužů. Nejčastěji postihuje může ve věku 15 až 35 let.

Přestože tento mladík neměl žádné příznaky a o své nemoci se dozvěděl pouhou náhodou, někteří lidé naopak symptomy podceňují, přehlížejí nebo často zamění s jiným onemocněním. Tak tomu bylo také v případě dívenky, o jejímž příběhu jsme vás na DámskémDeníku informovali. Tehdy se její rodiče domnívali, že se u ní jedná o běžný kašel a nachlazení. Ve skutečnosti se ale jednalo o rakovinu plic. Proto nikdy nepodceňujte své zdravotní problémy a v případě, že se vám budou zdát podezřelé, vyhledejte lékaře.

Co si o této situaci myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články