Muž dostal padáka, ale na pracoviště si pro výplatu docházel další čtyři roky. Vydělal si slušný obnos

Hodně z nás určitě někdy zažilo v práci vyhazov. Představte si ale, že i přes něj si nadále chodíte pro výplatu bez toho, aniž byste hnuli prstem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kdyby vám někdo řekl, že vás vedení propustilo, ale pro výplatu si máte chodit normálně co dva týdny, asi byste si klepali na čelo. Pro tohoto muže z New Yorku je to ovšem realitou. Po celé čtyři roky si tak i jako nezaměstnaný vydělal celkem slušný obnos peněz. Z tohoto příběhu budete nejspíše trochu neškodně žárlit, protože dostávat peníze bez toho, aniž byste pro to museli něco udělat, je vyloženě splněným snem.

Vyhazov nebo nemocenská?

Ronald Berry je průměrný a obyčejný člověk, který pracoval jako údržbář metra v New Yorku. V roce 2013 byl z práce propuštěn, on sám měl ovšem dojem, že se jednalo o nemocenskou. Celých těch několik let nic nedělání zapříčinilo to, že si myslel, že má nemocenskou kvůli astmatu a krevnímu tlaku. Každé dva týdny si tak normálně docházel do městské tranzitní kanceláře pro výplatu, jakoby se nic nedělo.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokaždé ji dostal bez jakýchkoliv problémů, nikomu to nepřišlo divné. Od jeho propuštění si tak Ronald vyzvedl neuvěřitelných 5 350 000 Kč. To je spoustu peněz za to, že nic neděláte. Donedávna to vše fungovalo, ovšem městský dopravní úřad si následně uvědomil, že tady něco nehraje. A tak se 3. října roku 2019 rozhodli vše oznámit na policii. Jakmile si Ronald dorazil pro další výplatu, byl policií zatčen za přestupek. On sám ovšem věří, že je nevinný.

Chyba je na obou stranách

Ronald uvedl, že se mu nikdy nikdo ani neobtěžoval například zavolat, že byl z práce propuštěn. Navíc, jak by si mohl stále vyzvedávat šeky, kdyby byl opravdu propuštěný? V tomto případu je dle jeho názoru jasné, že pochybil městský dopravní úřad. Poté, co byl v roce 2013 propuštěn, mu od roku 2015 nějakým způsobem opět začaly přicházet výplatní pásky. Ronald svého šéfa konfrontoval ho otázkou, jak je možné, že jako propuštěný dostával nadále výplatu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Šéf mu údajně sdělil, že to není jeho problém. Přesto všechno je ovšem chyba i na jeho straně. Ronald musel tušit, že se nejedná o výplatu za nemocenskou, jelikož na každé výplatní pásce se nacházel údaj o tom, za kolik odpracovaných hodin danou výplatu dostal. Jelikož on neodpracoval ani jednu, tak mu muselo dojít, že se jedná o chybu. I přesto, že dostávat peníze za nic je lákavé, měl toto nedorozumění nahlásit. Nyní je obviněn ze spáchání trestného činu, kdy neprávem pobíral veřejné peníze.

Zdroj: Beyondblindfold

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články