Po smrti Vladimíra Dlouhého se jeho manželka musela vypořádat s lidskou hyenou: Muž chtěl prodat hercovy fotografie z pitevny

Hercův bratr Michal Dlouhý se svěřil, jakému drsnému útoku musela pozůstalá manželka čelit po jeho smrti. Odporný muž se chtěl přiživit na jeho úmrtí.

Hrob Vladimír Dlouhý i Zdroj fotografie: Uživatel Lukášos Maieros / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Vladimír Dlouhý je považován za jednoho z nejtalentovanějších a nejcharismatičtějších herců české kinematografie. Ačkoli původně hercem být vůbec nechtěl, zazářil v desítkách rolí na televizních obrazovkách i divadelních prknech. Navíc měl pohlednou tvář a podmanivý hlas, který byl slyšet v dabingu i na rozhlasových vlnách. V těchto dnech to bude 13 let, kdy herec odešel na věčnost. Žil bohémský život a zemřel ve věku 52 let na karcinom žaludku. Hercův bratr, taktéž úspěšný herec Michal Dlouhý, se svěřil, co se dělo bezprostředně po jeho úmrtí.

Muž přišel s nechutným návrhem

Tehdy bulvární média oslovil neznámý muž s tím, že pořídil fotografie zesnulého herce z pitevny a požadoval za zveřejnění finanční částku. Rodina herce, bratr Michal, maminka a pozůstalá herečka Petra Jungmannová, s kterou vychovával syny, dvojčata Jana a Jiřího, tak byli vystaveni obrovsky stresující situaci, jíž museli krátce po úmrtí čelit.

„Jsem moc rád, že jste se o tuhle kauzu začali zajímat a poukázali na to, že mezi námi žijí i takoví nechutní lidé,” svěřil se tehdy deníku Blesk Michal Dlouhý, bratr Vladimíra Dlouhého. „Snad vaše upozornění na takového člověka naši rodinu, hlavně mámu a bratrovu ženu s dětmi, ochrání a nikdo už nebude takový materiál chtít zveřejnit.”

Michal Dlouhý iZdroj fotografie: Nextfoto
Herec Michal Dlouhý

Herec odpočívá v pokoji

Tento nechutný muž, který se chtěl přiživit na lidském neštěstí, ale narazil. Bulvár o fotografie nejevil zájem, a ještě na ně upozornil hercovu rodinu. Ta se nakonec rozhodla, že na muže nebude podávat žalobu. Bohužel se nejedná o ojedinělý případ. Bulváru byly takto nabízené i posmrtné snímky například zpěváka Petra Muka nebo skladatele Karla Svobody.

Oblíbený herec Vladimír Dlouhý tak může nerušeně odpočívat ve svém hrobě na Olšanských hřbitovech v Praze. Díky svému přirozenému hereckému talentu tak navždy zůstane v srdcích televizních diváků statečným mlynářem Máchalem z pohádkového filmu S čerty nejsou žerty nebo studentem Petrem z televizního seriálu Arabela.

Jaký je váš oblíbený film nebo seriál s Vladimírem Dlouhým?

Zdroj: VipShow, ČSFD
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články