80letý stařík skonal a rodina už se chystala na pohřeb. Cestou v sanitce ovšem projížděli úsekem plným výmolů a stařík zase ožil

Senior s nemocným srdcem, kterého lékaři v nemocnici prohlásili za mrtvého, překvapivě vstal z mrtvých. Jeho zdravotní stav je ale nadále kritický.

i Zdroj fotografie: Jaroslav Procházka/ Attribution
                   

Záplatované komunikace plné děr a výmolů nebrnkají na nervy jen českým řidičům. Pod palbou dlouhodobé kritiky veřejnosti je také komplexní dopravní řešení i otřesný stav silnic v Indii. Nemocný osmdesátiletý senior je za něj ale vděčný. Kdyby totiž nebylo děr na silnici, pravděpodobně by ho rodina pohřbila zaživa. Lékaři ho totiž prohlásili za mrtvého.

Příbuzným řekli, že dědeček v nemocnici zemřel

Kvůli náhlým zdravotním problémům se srdcem skončil osmdesátiletý Daršan Singh Brar v nemocnici v indickém městě v Patiala. Jeho stav byl vážný. Bojoval s infekcí v hrudníku a čtyři dny musel být připojený k umělé plicní ventilaci. Navzdory všem snahám zdravotníků se ho ale nepodařilo zachránit. Podle indického televizního kanálu NDTV se mu 11. ledna zastavilo srdce, lékaři ho odpojili od přístrojů a prohlásili ho za mrtvého.

Rodina, již ztráta dědečka bolestně zasáhla, se začala připravovat na pohřeb. „Můj bratr byl s dědečkem v nemocnici, když zemřel. Zavolal nám tu smutnou zprávu a zařídil převoz jeho těla sanitkou, abychom mohli uspořádat poslední rozloučení. Všem příbuzným a dalším lidem, kteří ho znali, jsme sdělili, že umřel,“ řekl televizi Brarův vnuk Balwan Singh. Jenže pak věci nabraly hodně nečekaný obrat.

Během převozu došlo k překvapivému zvratu

Během jízdy sanitka projížděla podle webu MinuteMirror úsekem, kde je silnice plná výmolů. Bylo jen otázkou času, kdy řidič v plné rychlosti do nějaké díry najede. Když k tomu došlo, tělo domněle zesnulého trochu nadskočilo stejně jako další pasažéři. Vnuk si pak všiml, že jeho dědeček pohnul rukou. Aby se přesvědčil, že ho jen nešálí zrak, pokusil se nahmatat puls a zkontrolovat, zda mu bije srdce. Ukázalo se, že dědeček je naživu.

Sanitka bleskově zamířila do nejbližší nemocnice. Radostnou zprávu brzy rodině potvrdili i lékaři. „Je to zázrak. Teď jen doufáme, že se dědeček brzy uzdraví,“ dodal šťastný Singh. Vyhráno ale senior ještě nemá. „Nemohu říct, že je pacient mrtvý. Když jsme ho přijímali, dýchal a měl puls. Nevíme, co se stalo v té druhé nemocnici. Stále je ale v kritickém stavu a leží na jednotce intenzivní péče. Dýchání je pro něj namáhavé, protože má infekci,“ dodal doktor Rawal Netrapal z nemocnice v provincii Karnali.

Co říkáte na to, že zesnulý dědeček v sanitce ožil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články