24letá dívka vážila nebezpečných 300 kilo. Neuvěříte, jak vypadá dívka, kterou „snědla“

Morbidně obézní mladá slečna vážila 300 kg. V takovém stavu už nebyla schopna se o sebe postarat sama, se vším jí museli pomáhat rodiče. Rozhodla se proto, že zhubne.

i Zdroj fotografie: S vědomím Amber Rachdi
                   

Příběh 24leté Amber Rachdi z Oregonu v USA začal zcela běžně. Amber velice ráda jedla a měla neustálou chuť k jídlu. Vždycky bývala trochu baculatější, už jako malé dítě měla na rukou a nohou krásné faldíky, které se její mamince tolik líbily. Bohužel je měla i nyní, když jí bylo 24 let. Už však nebyly tolik roztomilé.

Morbidní nadváha a omezení života

Postupně Amber získávala pocit, že se její přejídání vymklo kontrole. Hlad měla prakticky neustále, jedla čtyřikrát denně velké porce a mezi nimi si dávala svačiny. Každý den zkonzumovala několik sladkých tyčinek, u televize pak pojídala slané chipsy. Když se postavila na váhu, sama se až lekla, jaké číslo ručička ukázala. A to nebyl ještě zdaleka konec jejího přibírání. Amber se dostala na rovných 300 kilogramů váhy.

Život na elektrickém vozíku

Amber kvůli obezitě musela přestat pracovat, protože se do svého zaměstnání zkrátka nedokázala dopravit. Pohyb jí dělal velké problémy, každý krok musela dlouho plánovat. Nakonec byla nucena se přestěhovat zpátky ke svým rodičům, aby se o ni starali. Amber začala být velice nešťastná, protože jediný pohyb, který mohla učinit, byl ten na elektrickém vozíku.

Důsledky nezřízeného pojídání

Prudký nárůst hmotnosti měl pochopitelně také vliv na psychiku Amber. Naštěstí měla vedle sebe velkou oporu ve svých rodičích a příteli. Ti ji povzbuzovali v tom, aby se nevzdávala a začala s obezitou něco dělat. Amber se proto přihlásila do reality show, díky níž chtěla získat zase kontrolu nad svým životem.

Operace ji zachránila

Součástí reality show bylo pochopitelně hubnutí. U její morbidní obezity připadala v úvahu jedině operace. Amber akorát musela shodit 10 kilogramů. Byla odhodlána udělat pro to vše. Upravila si jídelníček a začala jíst menší porce. Potřebných kilogramů se zbavila během tří měsíců. Konečně byla připravena podstoupit operaci.

iZdroj fotografie: S vědomím Amber Rachdi

Začátek nového života

Sedm měsíců po operaci se Amber zbavila dalších 40 kilogramů své hmotnosti. Vše bylo na dobré cestě a dívka ze sebe měla velkou radost. Už se dokonce i lépe pohybovala, což pro ni bylo velkou motivací k tomu, aby pokračovala i nadále. Vlivem shazovaných kilogramů se měnil vzhled Amber k lepšímu. Stávala se z ní opět pohledná mladá dívka. Jen přebytečná kůže ji tížila, avšak to vyřešila další operace.

Jaké jsou vaše stravovací návyky?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články