Po večírku se ráno probudila a měla tělo samou modřinu. Zprvu ji nenapadlo, že by to mohl být příznak smrtelné nemoci

Žena se ráno po mejdanu probudila s tělem pokrytým modřinami. Lékaři jí pak diagnostikovali velmi vzácné závažné onemocnění.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Když se 37letá Thea Wilson probudila po noci strávené v klubu, bylo její tělo plné obrovských modřin. Ale Thea byla celý večer střízlivá a moc dobře věděla, že se jí nic nestalo. Neměla ani ponětí, od čeho tyto modřiny pocházejí. Byly velké a fialové a měla je i na celých nohou a pažích. Podle They se jí sem tam udělala nějaká malá modřina, ale rozhodně ne v takovém množství. Rozhodla se navštívit lékaře.

Lékař přišel na příčinu

Modřiny několik dní neměnily barvu a vypadalo to, že rozhodně jen tak nezmizí. Po několika dnech se tak Thea rozhodla poradit se s lékařem. Zde jí byla poprvé diagnostikována trombocytopenie, což je porucha, při které je v těle příliš málo krevních destiček. Když se počet krevních destiček sníží, tělo není schopno tvořit krevní sraženiny, a proto nemůže kontrolovat krvácení. Začnou se tedy tvořit modřiny i po malých zraněních.

Naštěstí ji také praktický lékař poslal do nemocnice na biopsii kostní dřeně. Podle výsledků měla extrémně vzácnou formu agresivní leukémie. Thea sama pracovala jako prodejce léků a přiznala se, že se několik měsíců cítila poněkud slabá, ale o nemoci neměla ani tušení. Během čekání na výsledky testů po biopsii se dokonce zúčastnila 10 km dlouhého závodu.

Má velkou šanci na uzdravení

Nemohla vědět o tom, že je takto vážně nemocná, a tak dělala vlastně všechno, co chtěla. Modřiny ji ani nebolely, takže je ani nevnímala. A jelikož je to velmi aktivní člověk, bylo to docela dost riskantní. Kdyby upadla nebo se do něčeho praštila, bylo by zle. Pád či silný tlak před objevením rakoviny mohly totiž stát Theu život.

Když lékaři objevili vzácnou a násilnou rakovinu, byla Thea ihned poslána přímo do izolace v nemocnici na intenzivní chemoterapii. Po 5 dlouhých měsících naštěstí přišla jako zázrakem zpráva, že je v remisi a může být propuštěna domů. Leukémie se samozřejmě může kdykoliv vrátit, ale důležité je, aby jí to nezabránilo žít svůj život.

Jak často chodíte na preventivní prohlídky?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články