Na parket vstoupil malý chlapec s o hlavu vyšší partnerkou a vysloužil si výsměch. Když začal tančit, všichni strnuli úžasem

Na taneční parket vstoupil pár dvou nejistých dětí a porota se pochybovačně zasmála. Přítomní očekávali směšnou katastrofu. Pak začala hrát hudba a všechny přecházel zrak.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Víte, co se říká: ve zdravém těle zdravý duch. To platí pro všechny, bez ohledu na věk, pohlaví, či cokoliv jiného. Když mluvíme o dětech, je pro správný vývoj těla klíčové, aby vykonávaly nějakou fyzickou aktivitu. Jednou z nejlepších pohybových aktivit je tanec –⁠ především právě pro ratolesti, které zde mohou najít sebevyjádření i zábavu. Děti obvykle volí moderní tance, ale existuje styl, jenž je mezi mládeží v současnosti stále oblíbenější: shag.

Shag a párové tance

To, co začalo jako nepříliš noblesní nebo tradiční tanec, se nyní stává atraktivním pro malé děti a dospívající, kteří chtějí vyzkoušet tento staromódní, ale zároveň krásný a vzrušující druh tance. Párové tance jsou něco, při čem si mladí lidé zlepší komunikační schopnosti, nabydou týmového ducha a naučí se vzájemné pomoci a porozumění. Pořádá se také velké množství soutěží. Například se každý rok koná Shag Championship (mistrovství v shagu) v Jižní Karolíně.

Mezinárodní mistrovství v shagu

Tanečníci účastnící se soutěže jsou skutečně nejlepší z nejlepších a juniorská liga není výjimkou. Je smutné, že minulý rok bylo kvůli pandemii covidu zrušeno Národní mistrovství v shagu, ale letos měli naštěstí milovníci tohoto typu tance možnost sami tančit i sledovat ostatní. Skupina juniorů často přitahuje veškerou pozornost, protože se zde objevují noví tanečníci, kteří právě poprvé předvádějí svůj talent.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V mladém páru se nacházel skrytý talent

Když nadešel čas na zmíněnou ligu juniorů, objevily se na tanečním parketu dvě malé děti, žák 6. a žákyně 7. třídy. Graylen Kirbyová a její partner Easton Brown se objevili na pódiu, jakmile byla oznámena jejich jména. Ani jeden z nich nepůsobil nadšeně, naopak byla u páru cítit nervozita a nezkušenost. Bylo to pochopitelné –⁠ účastnit se mezinárodní soutěže v tak mladém věku byla velká věc. Obě děti tančily na píseň Danny’s All-Star Joint od Rickieho Lee Jonese.

Porota naprosto oněměla

Když píseň začala, nikdo nevěděl, co čekat. Mladý pár vypadal skvěle, ale nezdálo se, že by byl dostatečně sebejistý. První dojem však může klamat a přesně to se také stalo. Chlapec, jenž vypadal duchem nepřítomně, prováděl neuvěřitelné kreace. Pokud jde o jeho partnerku, dívka ihned věděla, co dělá. Nejenže byly její pohyby bezchybné, ale navíc zachovala po celou dobu profesionální úsměv na tváři. Taneční duo ovládlo show úžasnou synchronizací a fantastickou energií. Všem se jejich vystoupení líbilo a pár zaslouženě zvítězil.

Co říkáte na vystoupení dětských tanečníků?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný