Mít syna znamená mít okouzlujícího prince na celý život. Je lepší chlapeček, nebo holčička?

Jste v prvním trimestru těhotenství? Pokud se těšíte, až zjistíte pohlaví miminka, máme pro vás dobrý důvod pro těšení se na chlapce. Narozený syn má totiž mnoho výhod.

matka a syn i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé těhotné ženy se těší spíše na malou dcerku, se kterou dětství bude o něco jednodušší a bude si s holčičkou více rozumět. Být však matkou malého syna má mnoho výhod, o kterých možná ani nevíte. Chlapec vás totiž jako matku bude milovat v každém věku. Podívejte se na ty nejlepší důvody, proč se v těhotenství těšit na malého syna.

S oblečením to budete mít snazší

S malou holčičkou si můžete být jistí, že se v šatníku moc nevyznáte. Všechny oblečky jsou totiž buď růžové nebo s roztomilým obrázkem. Díky tomu bude oblékání malé dívky mnohem složitější a na delší dobu. U chlapeckého oblečení je takový šatník mnohem jednodušší. Za chlapecké oblečení ani tolik neutratíte, jelikož kluci nejsou zas takový parádníci, jako jsou holčičky.

iZdroj fotografie: Pixabay
Těhotenství je v životě každé ženy velmi zvláštní období

U malého chlapce také oceníte jejich energii, která nikdy neuvadne. Fyzická kondice u chlapců je totiž mnohem větší než u holčiček. Budete s obdivem pozorovat celé jejich dětství, jak plni aktivního nasazení a zápalem pro dobrodružství chlapci objevují celý okolní svět.

S vlasy nebude tolik práce

U holčičky musíte každý den pečlivě česat vlásky, takové momenty se často neobejdou bez pláče. U chlapce takové starosti řešit nemusíte. Většinou mají totiž krátké vlasy, které není třeba tak často česat a jejich údržba je mnohem snazší. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Je lepší chlapeček, nebo holčička?

Další věc, kterou u malého syna oceníte, je maminkovský syndrom. Každý syn totiž bezpodmínečně miluje svou matku, a to po celý svůj život. V očích vašeho syna budete stále nejkrásnější, nejúžasnější a nejhodnější ženou díky obrovskému poutu.

Při dospívání si odmyslete těžké chvíle

Když dospívá dívka, je nutné jí vysvětlit mnoho věcí z ženského světa. Tím vzniká mezi matkou a dcerou zvláštní tlak, který se jen těžko popisuje. Tomu se s chlapcem také vyhnete. Většinou totiž otázky dospělého života chlapci vysvětluje otec.

iZdroj fotografie: Pixabay
Kluci mohou být v mnoha ohledech lepší

S malým synkem si určitě užijete i druhy hraček, které jako matka neznáte. Ve vašem dětství si totiž nejspíš pamatujete jen panenky a dívčí hračky, díky svému synovi objevíte úplně nový směr herního světa. Najednou zjistíte, že hraní si s bagrem nebo autíčky má také něco do sebe.

Pokud tedy čekáte chlapečka, vůbec není důvod k smutku. Užijete si spoustu lásky, radosti a smíchu.

Zdroj: HerFamily
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články