Mladík si myslel, že má jen silnou kocovinu. Když ale stav přetrvával 2 měsíce, zašel k doktorovi a zachránil si tím život

Mladík si po bujarém večírku myslel, že ho trápí běžná kocovina. Z jeho stavu se ale vyklubal obrovský a život ohrožující problém.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se po bujarém večírku probudil mladý Angličan s kocovinou, řekl si, že to ten den přetrpí, a poté mu bude lépe. Jenže se tak nestalo a pocity jako při kocovině zažíval další 2 měsíce. Jelikož se jeho stav stále zhoršoval, rozhodl se pro jistotu navštívit lékaře, který mu však sdělil zdrcující diagnózu.

Obyčejná kocovina?

Téměř každý dospělý člověk alespoň jednou zažil kocovinu. Tento neoblíbený stav se objevuje po nadměrné konzumaci alkoholu. Projevuje se malátností, bolestí hlavy, citlivostí na světlo a hluk, třesem těla a pocitem žízně. Naplno se ukáže až po odeznění euforizujících a tlumivých účinků alkoholu. Obvykle ale tento vedlejší účinek konzumace alkoholických nápojů po jednom dni odezní.

Před pár lety tehdy dvaadvacetiletý Ryan navštívil s přáteli vánoční trhy v Birminghamu. Moc dobře se bavil, ve společnosti se cítil skvěle, a tak si dal pár drinků. Přestože vypil jen 3 půllitry, nebylo mu moc dobře, rozhodl se tedy jít domů a prospat se. Ráno se probudil s šílenou kocovinou. Bylo mu divné, že je mu tak hrozně, když toho zas tak moc nevypil, ale říkal si, že možná byla špatně umytá sklenice. Zlobil se jen sám na sebe, že si za to může sám, a tak se rozhodl tento stav přetrpět v posteli. Byl přesvědčen, že další den mu bude dobře.

iZdroj fotografie: Pexels

Ale bohužel nebylo. Mladík si po dobu dalších dvou měsíců stěžoval na bolesti celého těla a malátnost. V noci ho obléval studený pot a celkově se cítil opravdu hrozně, hodně i zhubnul. Nevěděl, co se děje, proto se rozhodl navštívit nemocnici. Tam mu lékař udělal jen základní testy. Jelikož ale výsledky byly znepokojivé, vyšetřil ho mnohem důkladněji. Díky podrobnějším testům doktor zjistil, co Ryanovi je. Diagnóza mladého muže srazila na kolena. Dozvěděl se, že trpí rakovinou krve, přesněji mu byl diagnostikován Hodgkinův lymfom ve čtvrtém stádiu.

Hodgkinův lymfom

Hodgkinův lymfom se řadí mezi zhoubná nádorová onemocnění lymfatické tkáně. Objevuje se především u mladých dospělých a postihuje nejčastěji mízní uzliny. Touto nemocí trpí častěji muži než ženy ve věku 20 až 30 let a má celkem 4 stádia. Po padesátém roce věku riziko tohoto onemocnění zase stoupá. Přesná příčina vzniku tohoto lymfomu je i přes veškeré snažení lékařů zatím neobjasněná.

Mezi nejčastější příznaky patří nebolestivé zvětšení mízní uzliny na krku, v podpaží nebo tříslech. Dále pacient pociťuje malátnost a únavu, může trpět horečkou, nadměrným pocením a ztrátou tělesné hmotnosti. Toto onemocnění může doprovázet i suchý kašel a dušnost, svědění kůže, trávicí obtíže a bolestivost uzlin po konzumaci alkoholu.

Boj s nemocí

Když v roce 2019 mladý muž zjistil, že trpí rakovinou krve, která ale zasáhla i kostní dřeň, kyčle, páteř a slezinu, chtěl vše vzdát. Ale nakonec se rozhodl bojovat o vlastní život a byl rád, že konečně zná důvod svého hrozného zdravotního stavu. Teď již bylo jasné, proč jeho tělo takto reagovalo na alkohol. Nikdy předtím totiž neměl po vypití alkoholu problém, takže pro něj bylo opravdu zvláštní, že díky tomu se podařilo přijít na tuto zákeřnou nemoc.

iZdroj fotografie: Freepik

V červnu 2019 tedy Ryan zahájil chemoterapii. Střídala se u něj jeho rodina s přítelkyní, kteří mu byli při léčbě neskutečnou oporou. Po šestiměsíční léčbě se mladíkovi podařilo nemoc porazit, ale jeho štěstí bohužel netrvalo dlouho. Po pár měsících totiž výsledky testů nedopadly dobře. Ukázalo se, že rakovina je zpět. Ryan však neztrácel vůli bojovat a v roce 2021 porazil nemoc podruhé. Své zkušenosti shrnul větou: „Rakovina mě udělala tím, kým jsem, a teď jdu dál.“

Život jde dál

Popsal také své pocity za celou dobu léčby: „Byl jsem hrozně přešlý z toho, že jsem svou přítelkyni kvůli zákazu návštěv z důvodu covidu-19 nemohl vídat každý den. Neviděli jsme se měsíc, což bylo nejdéle od doby, kdy jsme se poznali. Nemohl jsem chodit do posilovny, nemohl jsem ven s přáteli a kolegy a musel jsem i zrušit dovolenou. To všechno byly věci, na které jsem se moc těšil. Nechat si je ujít bylo opravdu frustrující a často jsem se obával, že je již nikdy nezažiju. Věřil jsem ale, že nemocnice je pro mě v tu chvíli to nejlepší místo, a to mě drželo nad vodou.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po úplné výhře nad rakovinou žije Ryan naplno dál. Je šťastný, že se může zase vídat s rodinou, užívat si života a plnit si sny. Svou přítelkyni požádal o ruku a svatbu plánují na příští rok. Tento statečný mladý muž sdílel svůj příběh proto, aby ukázal, jak důležité je se nevzdávat a bojovat. Nejen kvůli sobě, ale také kvůli lidem, kteří ho milují. „Doufám, že tím povzbudím i ostatní, kteří se nacházejí ve stejné nebo podobné situaci, jako jsem byl já,“ dodal Ryan.

Co říkáte na tento silný příběh?

Zdroj: TheSun
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články