Miminko trpí vážnou srdeční vadou. Po operaci udělalo zvláštní věc, která dojala nejen jeho rodiče

Tento malý chlapec se bohužel narodil s extrémně vážnou srdeční vadou. Pár hodin po operaci zachytili rodiče na video tento výjimečný okamžik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Theodore Nelson se už od narození potýkal se závažným onemocněním srdce. Malý chlapec, jemuž rodiče láskyplně přezdívají Teddy, ale jen pár hodin od komplikované operace udělal tuto fascinující věc. Jeho matka je dojatá a šťastná, že právě tento okamžik mají zachycený na videu, a vždy si na něj budou pamatovat.

Podstoupil otevřenou operaci

Teddy se narodil s takzvaným syndromem hypoplastického levého srdce. Je to kritická vývojová vada novorozenců, jelikož levá polovina jejich srdečního svalu není vůbec schopna fungovat. Srdce se v děloze pořádně nevyvine a tento syndrom poté miminko ohrožuje na životě. Teddy proto musel po porodu okamžitě podstoupit otevřenou operaci srdce.

Rodiče to drásalo

Jeho matka Alexandra uvedla, že to pro ní byly ty nejhorší životní okamžiky. Vidět své čerstvě narozené miminko v takovém stavu bylo hrozné. Jeho otec Michael ale řekl, že oba rodiče nesmírně inspirovala Teddyho síla a chuť bojovat, která mu zůstala celých 6 měsíců, které bohužel musel v nemocnici strávit.

iZdroj fotografie: iStock

Nebyli si jistí, že se někdy usměje

„Někdy po druhé otevřené operaci srdce měl Teddy mrtvici. Nebyli jsme si jisti, co vše se v jeho mozku poškodilo a báli jsme se, že se na nás už nikdy neusměje,“ vyprávěl Michael. Tehdy si jako rodiče opravdu sáhnuli na dno. Trávili u Teddyho v nemocnici dny i noci aby bedlivě sledovali jeho zdravotní stav. Malý chlapec byl statečný a všechny zákroky zvládal skvěle.

Udělal úžasnou věc

Nakonec přeci jen přišel den, kdy se na ně malý Teddy usmál. Tento kouzelný okamžik rodiče zachytili na video, které následně sdíleli na internetu i s jejich příběhem, aby vykouzlili úsměv na tváři i někomu dalšímu. Nyní uplynuly dva roky a Teddy má za sebou mnoho operací, ale jeho stav se utěšeně zlepšil, s rodiči nyní vede spokojený život a dokonce se chystá i do školky.

Co říkáte na toto dojemné video?

Zdroj: OnlineNytt
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů