Miminko se narodilo jen s půlkou srdce. Přežilo mrtvici, 9 operací a 3 resuscitace. Rodiče děkují za každý den, kdy mohou být spolu

Život se s patnáctiměsíčním chlapcem vůbec nemazlil. Od narození neznal nic jiného než nemocnici, kde musel být připojený na přístrojích, které ho udržovaly při životě.

mimino v nemocnici i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přestože je malému chlapci teprve 15 měsíců, musel si vytrpět víc než většina lidí za celý život. Když se narodil, diagnostikovali mu velmi vzácnou vývojovou vadu, která se nazývá syndrom hypoplastického levého srdce. Jeho levá srdeční komora nefungovala správně. Jako by ji ani neměl. Lékaři si nemysleli, že se dožije prvních narozenin. Chlapec strávil polovinu svého krátkého života v nemocnici, podstoupil celkem devět operací, prodělal mrtvici a třikrát ho museli resuscitovat.

První operaci podstoupil po narození

Rodiče malého Jacka Stevensona se dozvěděli, že trpí touto vývojovou vadou, už během těhotenství. Neuvažovali o přerušení a rozhodli se, že žena dítě donosí. Chlapec se narodil předčasně a jeho zdravotní stav byl vážný. Hned v prvním týdnu musel podstoupit obtížnou operaci. „Aby ho lékaři udrželi při životě, museli provést otevřenou operaci srdce. A přestože zákrok dopadl dobře, museli Jacka v následujícím roce operovat ještě dvakrát,“ vzpomíná na děsivé okamžiky jeho otec Chris.

V nemocnici musel chlapec strávit prvních pět měsíců po narození. Při životě ho udržovaly přístroje. „Jack vážil při narození necelé 2 kilogramy. Vada zpomalila jeho vývoj. Bylo opravdu těžké sledovat, jak leží na nemocničním lůžku tak dlouho obklopený přístroji a hadičkami,“ říká Chris. Nakonec se ale malý bojovník zotavil natolik, že si ho rodiče mohli odvézt domů. Byl to nejšťastnější den v jejich životě.

Po mrtvici musel znovu do nemocnice

Z toho, že jsou společně se svým miminkem doma, se ale rodiče neradovali dlouho. Po několika dnech se Jackovi přitížilo a jeho život byl znovu v ohrožení. „Po jednom ze zákroků dostal mrtvici, takže jsme se ocitli zpět v nemocnici,“ popisuje další zdrcující okamžik matka chlapce. Přestože Jackův život visel na vlásku, odmítala se vzdát naděje, že se její syn uzdraví. V nemocnici mu poskytli všechnu dostupnou léčbu a Jackův zdravotní stav se začal zlepšovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejistota trvala měsíce, ale po prvních narozeninách konečně lékaři Jacka propustili z nemocnice. „Nikdy v životě nebude sportovat ani se moc hýbat, ale Jack se má nyní skvěle, i když si prošel těžkou zkouškou. Brzy bude chodit a říkat první slova,“ prohlásil Chris. Na svého syna je velmi hrdý, že nevzdal boj, i když mu nedávali skoro žádnou šanci. Malý chlapec musí brát čtyřikrát denně léky a v budoucnu ho čeká ještě jedna operace, bude muset podstoupit transplantaci srdce.

Co říkáte na to, jak chlapec bojuje?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články