Miminko, které našli, mělo pouhých 30 °C. Než přijela záchranka, policistka neváhala a zahřívala ho vlastními silami

Matka nechala své miminko trpět v zimě. Důvody jejího chování zatím nejsou jasné. Raději nedomýšlet, co by se stalo, kdyby ho nezachránila policistka.

Spící miminko novorozenec i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Některé ženy se ke svým dětem chovají jako krkavčí matky. Přesvědčili se o tom i policisté, kteří pravděpodobně zachránili život malého miminka. Nebýt jejich starostlivosti mohlo zemřít na podchlazení. Když ho objevili, byla jeho tělesná teplota pouhých 30 °C, což matku miminka nijak zvlášť nezneklidňovalo. Přitom teplota dítěte se musí pohybovat od 36 do 37,9 °C uvádí zdravotnický server Healthline. Jakmile klesne, je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc.

Na první pokus všechno proběhlo hladce

Když policisté z polského města Gliwice přijali telefonické oznámení od občana, kterého znepokojovalo, že mladá matka řádně neplní své rodičovské povinnosti, začali jednat. Hlídka vyrazila za ženou, aby zkontrolovala, jak se věci mají. Doma byla matka s miminkem a zdálo se, že jsou v pořádku a dítěti nic nechybí. Policisté usoudili, že žádné bezprostřední nebezpečí malému capartovi nehrozí, a tak zase odjeli.

Zkušeným strážcům zákona to ale nedalo. Druhý den se rozhodli, že dítě zkontrolují znovu. Doma ale ženu ani jejího potomka už nenašli. Nakonec je ale objevili. Navzdory nevlídnému počasí matka posedávala venku a moc si nelámala hlavu s tím, že její miminko není dostatečně oblečené. „Mladá žena seděla venku v nadměrném pánském oblečení. Dítě bylo modré od zimy a mělo holé nohy,“ popsala situaci na svém facebookovém profilu gliwická policie.

Podchlazené děti jsou chladné, bledé a špatně dýchají

Hlídce bylo na první pohled jasné, že dítě trpí. „Policistka okamžitě vzala miminko do náruče, omotala ho bundou a zahřívala. Spolu s matkou spěchala na policejní stanici, kde dítěti ohřála mléko a nakrmila ho,“ uvádí se v policejní zprávě. Strážci zákona zalarmovali také záchranáře. Přivolaný lékař zjistil, že tělesná teplota dítěte klesla na 30 °C. Miminko bylo urychleně transportováno do nejbližší nemocnice. V jakém stavu byla mladá matka a proč nechala své miminko trápit se zimou, není jasné.

POLICJANTKA OGRZAŁA I NAKARMIŁA NOWORODKA Policjanci otrzymali zawiadomienie o niewłaściwym wywiązywaniu się z…

Zveřejnil(a) Policja Gliwice dne Pondělí 9. října 2023

Jisté je ale to, že po propuštění z nemocniční péče se mrňous nevrátí do péče matky, ale poputuje do náhradní tísňové péče. Případem se bude zabývat rodinný soud, který rozhodne, zda nakonec dítě matce znovu svěří. Včasný zásah policistů zachránil podchlazenému dítěti život. O podobném případu Dámský Deník informoval před časem. Hypotermie je u malých dětí velmi nebezpečná. Podchlazená miminka jsou pomalá, mají bledou a chladnou kůži, špatně jedí a mají potíže s dýcháním.

Co říkáte na jednání nezodpovědné matky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články