Když rodiče spatřili novorozenou dceru se stříbrnýma očima bez bělma, zřekli se jí. Její fotografie však rázem obletěla svět a našla jí novou rodinu

Zázraky se přeci jen dějí. Své o tom ví i tato malá holčička, která je od narození trýzněná osudem. Přišla na svět s blankytně modrýma očima, které nevidí.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Paige Ewing
                   

Když se v Číně narodila holčička, v jejíchž očních důlcích zářily dva modré drahokamy bez bělma, její rodiče se jí zřekli. Skončila tak v dětském domově, kde zrovna neměla na růžích ustláno. Maličké miminko zde nemělo prakticky žádnou péči, o lásce vůbec nemluvě. Štěstí se na ni ale usmálo ve chvíli, kdy se její fotografie dostala na sociální sítě. Tehdy ji nejspíš fotili jako kuriozitu. V blankytné barvě jejích očí se ale utopila jistá žena z americké Georgie, která se rozhodla, že dívku adoptuje.

Jeden e-mail a cesta kolem světa

Fotografie opuštěného miminka s očima bez bělma, které zářily blankytně modrou barvou, obletěly svět. Lidé ji měli za kuriozitu, za něco k pobavení. Pro Erin Austinovou však byl pohled do hlubokých tůní holčiččiných očí osudovým momentem. Svému manželovi Chrisovi se svěřila s nápadem, že by mohli maličkou Číňanku adoptovat. A on nebyl proti. Erin proto napsala e-mail do sirotčince, v němž dívka žila, a pustila se do náročného procesu adopce.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Paige Ewing

Byl to brutální a zdlouhavý proces,“ zhodnotila Erin stručně administrativní náročnost osvojení čínského miminka. V roce 2016 byla ale nakonec úspěšná. S manželem přeletěli půl světa, aby si svou novou dcerku vyzvedli a konečně ji zahrnuli veškerou láskou a péčí, po které tak dlouho a marně toužila. Pojmenovali ji Primrose, což v překladu do češtiny znamená petrklíč.

Neuměla ani pít z láhve, lásku nikdy nepoznala

Maličké děťátko se se svou novou situací nějakou chvíli sžívalo. Zvláštní zbarvení jejích očí bylo způsobeno vzácnou genetickou poruchou, kvůli níž se v jejích očích hromadila tekutina, což způsobilo úplnou slepotu. Kromě toho Erin a Chrisovi v sirotčinci řekli, že je nejspíš také hluchá. V čínském domově pro opuštěné děti neměla Primrose ani základní péči. Nezvládla ani udržet hlavičku, a dokonce ani neuměla pít z láhve.

Po pár měsících ale ke svým novým rodičům přilnula. Začala se jich chytat za ruce a tulila se k nim v bezmezné důvěře. Novou členku rodiny si zamilovali i její malá sestřička a bratříček. Všichni jsou nadšení, že s nimi Primrose sdílí domov. Je to prostě normální dítě. Má svoje potřeby a touhy a umí být pěkně paličatá,“ zhodnotil situaci její nový tatínek Chris. Ten se už dříve zabýval prací s postiženými dětmi, což rodině velmi usnadňuje situaci. Podívejte se na video, kde si můžete zapnout i české titulky, a dozvíte se celý příběh Primrose a její nové rodiny.

Jak byste se rozhodli na místě jejích rodičů?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt