Využil hlavně páteř, hrudní koš a pánev: Metalový nadšenec si vyrobil kytaru z kostry svého strýce

Neortodoxní hudebník se nenechal odradit odborníky, kteří ho varovali, že nástroj nemusí znít stejně dobře jako dřevěný. Zkonstruování kytary byl nakonec dost náročný úkol.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hudební fanoušci mají rádi, když jejich oblíbený interpret něčím vyniká a nastavuje nové trendy v líčení nebo oblékání. V případě některých žánrů je image dokonce důležitější než samotná muzika. Umělci neváhají sklouznout i k naprosto extrémním záležitostem. Fanatický heavymetalový hudebník, který si říká Prince Midnight, si dokonce vyrobil vlastní elektrickou kytaru, která je dost děsivým unikátem. Použil k tomu totiž kosti mrtvého strýce.

Pozůstatky měly sloužit vědě

Neortodoxní hudebník Prince Midnight žije na Floridě. K rockové muzice ho přivedl právě strýc Filip, který zemřel v roce 1996 při nehodě na motocyklu v Řecku. Přál si, aby jeho pozůstatky sloužily vědě a dostala je univerzita. „Po dvaceti letech ale skončil v dřevěné bedně na hřbitově, za který musela moje rodina platit nájem,“ vypráví metalový muzikant. S pomocí řeckého pohřebního ústavu a amerického ministerstva zahraničí si proto nechal poslat kosti strýce do Ameriky.

Když zásilka dorazila na Floridu, hudebník přemýšlel, jak by mohl památku strýce, který ho přivedl k rocku, uctít. „Nejdřív jsem nevěděl, co mám s kostmi dělat. Pohřbít je? Zpopelnit je? Dát je na půdu? říká Prince Midnight. Nakonec přišel s velmi odvážným, a možná trochu šíleným řešením. Poradil se s odborníky, zda vůbec lze jeho nápad zrealizovat, a nakonec zkonstruoval kytaru, které říká Filip Skeletcaster.

Vyrobit kytaru z kostí byla výzva

Přestože ho odborníci, kteří jsou obeznámeni s výrobou kytar od základu, varovali, že kytara z kostí nebude znít tak dobře jako ta ze dřeva, heavymetalový fanatik se nenechal odradit. „Bylo mi to jedno,“ odhodlaně prohlásil. Nadšená z nápadu nebyla ani jeho matka. „Zpočátku říkala, že je to svatokrádež, víte, jaké jsou mámy. Ale zeptal jsem se jí, kde by strýček Filip, největší metalista ze všech, byl raději. V zemi, nebo jako součást kytary?“ popisuje hudebník.

So, my uncle Filip died in the 90’s and donated his body to science. However, the schools in Greece discontinued using…

Zveřejnil(a) Prince Midnight dne Úterý 26. ledna 2021

Matka uznala, že by strýc Filip byl raději součástí kytary, takže se hudebník mohl dát do díla. Přetvořit ostatky na strašidelnou kytaru byla výzva. Mnohem náročnější, než hudebník očekával. Nejdřív musel přivařit kovovou tyč k páteři, aby mohl ke kostře připevnit krk nástroje a na něj následně natáhnout struny. Do kyčelní kosti umístil konektor pro šňůru. Při výrobě využil i hrudní kost a lebku zesnulého strýce.

Co říkáte na kytaru z lidských kostí?

Zdroj: LadBible
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství