Na stěnách se jim objevovaly lepkavé fleky. Až když rozebrali podlahu, zjistili, že je z jejich domu jeden velký úl

Britští manželé našli ve svém domě obrovské množství medu. Bylo ho tam tolik, že jim začal stékat po stěnách. Celá budova byla zamořena hmyzem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Anglická rodina slyšela ve svém domě znepokojivé bzučení a na zdech se jim objevovaly tmavé skvrny. Ty považovali za vlhkost, sladká vůně je však brzy přiměla přehodnotit svůj předpoklad. Ve skutečnosti se totiž jednalo o med, který jim doslova stékal po stěnách. Po intenzivním pátrání zůstali v šoku, našli několik metrů dlouhé kusy pláství a litry medu. Jejich dům se tak proměnil ve velký úl.

Po odstranění podlahy je čekal šok

Kate Dempsey a její manžel Andrew si začali všímat zvláštních jevů ve svém domě v anglickém Folkestone. Na vnitřních stěnách se objevovaly tmavé, vlhké skvrny, které se postupem času zvětšovaly. Manželé si nejprve mysleli, že se jedná o vlhkost. Jak se ukázalo, pravda však byla zcela jiná. Všechno to začalo během opravdu horkého léta, kdy se již na zdi neobjevovaly pouze fleky, ale také z nich začala odkapávat lepkavá hmota. Byla cítit sladce, a když ji žena ochutnala, zjistila, že je to med.

včely iZdroj fotografie: Pexels

Manželé byli v šoku, a tak se rozhodli pátrat dál. Odstranili palubky v patře, aby zjistili, odkud se v jejich domě tato sladká hmota vzala. Čekalo je ohromné překvapení, mezi prkny totiž hnízdily včely. Hmyz si z budovy udělal jeden velký úl. Dvojice objevila obří plástve vysoké 6 metrů, spoustu včel a larev a litry medu. Kate se pokusila najít společnost, která by vše odstranila, ale cena za tuto službu byla velmi vysoká, v přepočtu asi 270 tisíc korun. Proto raději požádali o pomoc přátele.

Celý proces úklidu trval 4 týdny

Celý jejich tým si navlékl gumové rukavice a dali se do práce. Nabírali lepkavý med a odstraňovali obrovské množství pláství a ostatního nepořádku. V podlaze nalezli také červy a moly. Kvůli nim ani nebyl nalezený med jedlý, protože plástve byly tímto hmyzem napadeny. Celý proces úklidu trval 4 týdny. Aby toho nebylo málo, přihrnul se k nim ještě roj lupičských včel, který se snažil získat med pro sebe. Naštěstí nikdo z přítomných nedostal žihadlo.

„Připadalo mi to nekonečné, bylo to naprosto nechutné. Nikdy jsme nic podobného neviděli. Objem samotného úlu byl obrovský. Odřezávali jsme ty podlahové desky a stále jsme objevovali nové plástve. Nacházeli jsme další a další. Nad naším oknem je kus střechy, která byla také plná zlatavého medu. Dokážete si představit ten nepořádek. Bylo to hrozné,“ řekla Kate. Dle rady včelaře vše prováděli za soumraku, kdy se v budově nacházelo malé množství včel.

🐝 A couple discovered their home had been turned into a giant *beehive* – after honey started dripping down the walls. 🐝 Kate Dempsey, 41, initially dismissed the dark patches as damp. 🐝 But the sweet smell made her reconsider and she pulled up the floorboards at home and found 6ft pieces of honeycomb!

Zveřejnil(a) ManchesterWorld dne Úterý 14. března 2023

Manželé Dempseyovi nyní zveřejnili svůj příběh na internetu a v médiích, aby varovali ostatní lidi. Kate nabádá ty, kteří žijí v domech, aby neignorovali žádné varovné signály a pravidelně budovu kontrolovali. Škody, které mohou včely a jiný hmyz způsobit, jsou nejen únavné, ale také velmi nákladné. Můžete se sami podívat na video, které tento pár natočil a sdílel.

Jak byste reagovali vy?

Zdroj: ITV
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články